Рівнянка розповіла про мистецтво графічного дизайну
1. Розкажіть про себе. Хто ви за фахом і де навчалися?
- Я – корінна рівнянка. Після закінчення школи здобула вищу економічну освіту у трьох європейських університетах: Міжнародному Університеті LCC (Литва), Університеті Манчестера (Англія) та Лювенському Католицькому Університеті (Бельгія).
2. Чому саме економіка?
- Спочатку обрала фах з усіх наявних в LCC, керуючись принципом практичності. Але згодом у процесі вивчення справді зацікавилася питанням, чому одні країни економічно процвітають, а інші – ні. Зокрема хотілося дослідити механізми для позитивних змін в Україні.
3. Чим займалися в Україні після повернення із зарубіжжя?
- Після повернення віддалено співпрацювала з міжнародною компанією «Євромонітор»: досліджувала тенденції розвитку галузей промисловості та найбільших міст світу. Пізніше розпочала власну справу у сфері графічного дизайну.
4. Розкажіть про ваші творчі, авторські проєкти: Календар патріота та набір літературних листівок.
- Мною керує бажання створювати продукцію, яка є не лише візуально привабливою, а й надихає людей працювати над собою, змінювати світ на краще. Під час створення листівок з громадянською та філософською лірикою наших класиків, а згодом Календаря патріота, намагалася заохотити українців глибше пізнавати нашу історію та культуру, щоб разом формувати успішне майбутнє.
5. Як Вам вдалося поєднати ці напрямки літератури та графічного дизайну? Хто допоміг у реалізації творчого задуму?
- Важко точно описати цей творчий процес – ідеї зачасту приходять інтуїтивно. Під час читання у свідомості виникають зорові образи; коли відчуваю, що натрапила на щось особливе, намагаюсь втілити це у графіці. Великою поміччю у реалізації задумів є моя мама, яка теж є творчою та креативною особистістю. Вона ділиться слушними порадами, допомагає в популяризації та робить власні інвестиції. Також співпрацюю з талановитою ілюстраторкою та досвідченими фахівцями в друкарській справі.
6. Як виникла ідея популяризувати українське та Україну зокрема?
- Цьому сприяла моя участь у діяльності поважної громадської організації «Просвіта». Під час розробки дизайну для сайту рівненського міського об’єднання перечитала багато матеріалів і ще більше переконалася, що нам є чим пишатися.
7. Мистецтво для вас - це...
- Можливість зворушити серце людини, перенести її у глибшу площину буття, закликати її поміркувати про те, що дійсно має цінність, – про вічне.
8. Чи складно реалізувати себе і власні ідеї в Україні?
- Думаю, труднощі є скрізь або всюди , просто вони різні. Якісне мистецтво вимагає багато зусиль, а отже інвестицій. Українці чи то з огляду на нелегкі економічні реалії, чи то через брак культурної зрілості, не завжди готові підтримувати цінні мистецькі проєкти своїм гаманцем. В розвинутих країнах люди переважно до цього ставляться з більшим розумінням та мають значніші статки, однак там спочатку треба дослідити усі нюанси культури, щоб суспільство звернуло увагу на новий продукт.
9. Чи маєте ідеї для нових починань?
- Так. Маю задум створити набір листівок з інтимною лірикою українських класиків, розробити нові випуски Календаря патріота. Велику частину роботи в графічному дизайні присвячую розробці оригінальних християнських ресурсів, тож і далі планую рухатися в цьому напрямку.
10. Які поради дасте сучасній молоді, що намагається себе знайти?
- Маючи свідомі християнські переконання, не уявляю пошуків себе поза Богом. Ісус Христос для мене є не тільки джерелом натхнення, у Ньому знаходжу свою істинну сутність. Хотіла б заохотити молодь жити заради вищої мети. Всім бажаю натхненного, продуктивного та благословенного 2022 року! Завжди буду рада плідній співпраці (Інстаграм: @ekkle_ua, @kalendar.patriota).
Єрмолова Катерина
новини Рівного, Рівне, ірина сичик, навчання, дизайн, графічний дизайн
Масниця, поминальна субота, Великий піст: церковний календар на лютий 2025
М'ясопусна субота буде в другій половині місяця, опісля настане Масниця, а потому й Великий піст розпочнеться. Церковний календар нагадає про важливі дати.
переглядів: 29
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
В лютому 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 382
Бронь на 100%: які категорії додали до переліку захищених від мобілізації
Зміни до бронювання під час дії воєнного стану було запроваджено постановою уряду № 36 від 14.01.2025 р. Таким чином, серед числа працівників, яких бронюють на 100% включили, медиків та прокурорів САП.
переглядів: 101
Повторне проходження ВЛК "обмежено придатними": коли крайній термін
Новим крайнім терміном повторного проходження військово-лікарської комісії обмежено придатними до військової служби громадянами України пропонується встановити 5 червня 2025 року.
переглядів: 102
Тимко III віщує ранню весну у 2025 році
Незважаючи на складні часи, традиція святкування Дня бабака на Харківщині продовжується. Хоч цього року через безпекову ситуацію віщування Тимка III відбувалося дистанційно, але наш знаменитий бабак все одно поділився прогнозом.
переглядів: 180