Що значить вираз: "Посипати голову попелом?"
Одна з таких згадок міститься у Книзі Есфирі: «Коли Мардохей дізнався про все, що робилося, роздер одяг свій і надяг на себе веретище і посипав попіл, і вийшов на середину міста і взивав із воланням великим і гірким: [знищується народ ні в чому не винний!]» (Есф. 4: 1). А також читаємо у Книзі Іова: «І, піднявши очі свої здаля, вони не впізнали його; і піднесли голос свій і заридали; і роздер кожен верхній одяг свій, і кидали порох над головами своїми до неба. І сиділи з ним на землі сім днів і сім ночей; і ніхто не говорив йому ні слова, тому що бачили, що страждання його дуже великі» (Іов. 2: 12 – 13).
Чому сипали порох, попіл і навіщо на голову? Посипання голови прахом, землею означає певне «змішування» верху та низу, тимчасове самоприниження людини перед Богом, нагадування про тимчасовість та гріховність людини. Адже порох – символ тлінності, швидкоплинності, це прах земний, з якого створено першу людину (Адама). І саме на порох, за словами Господа, людина перетворюється після смерті: «...у поті лиця твого будеш їсти хліб, доки не повернешся в землю, з якої ти взятий, бо порох ти і до пороху повернешся» (Бут. 3: 19).
Щодо попелу, то його сірий колір у волоссі нагадував сивину, тобто символізував сильне потрясіння, горе і відчай, через яке людина могла «посивіти». Тож і донині у нашому слововжитку збереглося, що посипати голову попелом означає бути у сильному відчаї, глибоко сумувати з якогось приводу.
Про це йдеться на офіційній сторінці ПЦУ у мережі Фейсбук.
Дізнайтеся також, що значить вираз "Каїнова душа"

Шлюб під час війни: коли обіцянка вірності звучить сильніше за страх

Війна змінює життя, руйнує плани, випробовує. Та водночас — відкриває справжню цінність найпростішого: бути разом, кохати, будувати спільне майбутнє, навіть тоді, коли довкола — невизначеність і біль. Одруження у час війни — це не лише свято кохання, а й заява про віру в майбутнє. Це — акт сили.
переглядів: 312
Помер відомий журналіст Рівненщини

У понеділок після Великодня, 21 квітня 2025 року, помер відомий журналіст Рівненщини Микола Кривий.
переглядів: 294
Молодь Рівненщини запрошують долучитися до мандрівного табору «Стежками князів Острозьких»

Із 22 по 26 травня на Рівненщині пройде вже дванадцятий мандрівний табір «Стежками князів Острозьких». Захід організовує громадська організація «Центр суспільних перетворень» за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
переглядів: 310
Сьогодні почався Пасхальний, Світлий тиждень

Попередній тиждень, до свята Пасхи, називався Страсним, або Великим, і всі дні його носили назву великих. Зі світлим Христовим Воскресінням розпочинається тиждень Пасхальний, або Світлий, і всі дні цієї седмиці (до суботи включно) називаються світлими: Світлий понеділок, Світлий вівторок, Світла середа тощо.
переглядів: 339
Літні канікули не будуть скорочувати: це фейк

У соціальних мережах активно поширюється неправдива інформація щодо нібито обов’язкового скорочення літніх канікул у 2025 році. У Міністерстві освіти і науки України наголошують: жодних рішень з цього приводу уряд не ухвалював.
переглядів: 365