Пересідаємо на двоколісний: чи готовий Луцьк до велосипедистів?
Велосипеди стали надзвичайно популярними за останні кілька років. Спочатку ними найчастіше їздили жителі сільської місцевості, а коли карантин і коронавірус охопили світ - містяни пересіли на велики теж. Це не тільки екологічний, сучасний та європейський транспорт, а й транспорт, який завезе вас туди, де не проїде авто.
Луцьк позиціонує себе як місто прекрасне для велосипедистів. Тому що має рівнинний рельєф. За офіційними даними у Луцьку 10 км велосипедних доріжок.
Якщо ви все ж таки зібралися до Луцька з велосипедом, то вам варто знати:
велосипедні доріжки розташовані на найбільших проспектах: Волі, Соборності, Відродження та Молоді, а також на вул. Ківерцівській, Ветеранів, Рівненській
615-ти метрова доріжка на вулицях Липинського та Кримського, що за гіпермаркетом «Там Там» (тут ідеальне місце для навчання).
В центрі міста на проспекті Волі (від повороту на вул. Шопена до Київського майдану) облаштовують велодоріжку з асфальту довжиною 1 км 514 м.
Лучани на велосипедах організовують велопробіги містом та веломандрівки до красивих місць поблизу міста.
Доречі, велосипед у Луцьку можна взяти на прокат у спеціальних сервісах у кількох мікрорайонах міста, зокрема парку ім.Лесі Українки та на 40-ву кварталі.
В планах міської влади з’єднати всі мікрорайони Луцька велосипедними маршрутами та об’єднати їх в єдину мережу в межах громади. У місті хочуть створити сучасну велосипедну інфраструктуру: велодоріжки, пункти прокату, парковки та ін. А також розробити електронну карту велосипедної та супутньої інфраструктури Луцька.
А що ж кажуть лучани? чи задоволені вони ситуацією з велодоріжками та чи поважають їх на дорогах водії автотранспорту?
Ось кілька коментарів із соціальної мережі Фейсбук.


Додам ще й від себе особисто.
Бути велосипедистом - класне відчуття. ми часто їздимо двоколісними сусідніми районами міста на прогулянку з дітьми. Про щоденні поїздки до магазину чи правах я вже не говорю.
Активно використовувати велосипед розпочала в той час, коли через карантинні обмеження були проблеми з транспортом, а дістатися в інший кінець міста треба було. Спочатку, чесно кажучи, було страшно. Особливо охоплював страх на активних ділянках доріг, де безліч авто, вантажівок, а от доріжок нема. І здавалося, я б по тротуару поїду - а і його теж нема.
Велосипедних доріжок дійсно мало. Та й стан у них, як то кажуть "не першої свіжості" - бруківка повилітала, розмітки нема, нормальних з'їздів теж бракує.
Окремо варто відзначити взаємоповагу серед водіїв і велосипедистів - рівень на мінімумі був спочатку, на сьогодні вже ніби адаптувалися.
Нам є до чого прагнути. Маю з чим порівняти - всього за 250км у польському місті Люблін велодоріжки оперізують місто. Вони є кругом, їх чітко видно, вони є у всіх парках на районах.
Сподіваюся, так буде і в нас!

Масована нічна атака РФ по Україні: є загиблі та руйнування у багатьох областях

У ніч на 25 травня Україна знову стала мішенню для масованої атаки з боку Російської Федерації із застосуванням безпілотних літальних апаратів (БпЛА) та ракет. Ворожі удари були зафіксовані у низці областей, призвівши до загиблих, поранених, значних руйнувань цивільної інфраструктури та масштабних пожеж.
переглядів: 97
путін готовий воювати до кінця 2025, - розвідка США

Президент Росії володимир путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу, від результату якої залежить майбутнє країни, його влада та історична спадщина.
переглядів: 179
Росія готується до нового прориву протягом наступних чотирьох місяців: де може початися наступ

Росія стягнула приблизно 50 тисяч військовослужбовців до прикордонних з Харківською областю районів, що може свідчити про підготовку до нового наступу. Про це повідомило видання Sky News з посиланням на дані аналітиків.
переглядів: 199
Кубок світу-2025 з фехтування: Влада Харькова виборює бронзу та вперше піднімається на особистий п'єдестал

У суботу, 24 травня, в Усі (Китай) відбувся розіграш першого комплекту нагород заключного етапу Кубка світу з фехтування на шпагах серед жінок.
переглядів: 192
Обмін 1000 на 1000: з полону повернулося ще три сотні Захисників

307 українських воїнів повернулися на рідну землю. Сьогодні, 24 травня, другий день обміну у форматі 1000 на 1000, про який вдалося домовитись у Туреччині.
переглядів: 316