Коли завершується Петрів піст та що можна їсти під час нього
Апостольського посту православні християни почали дотримуватися майже відразу з часів становлення нової віри. Як говорить легенда, апостол Петро започаткував цей піст, бо так просили жінки, що хотіли зекономити продукти: змусити чоловіків менше їсти тих продуктів, яких на той час не вистачало. У своїх настановах апостоли вказували, що після П'ятидесятниці (Трійці) треба святкувати одну седмицю (один тиждень), а потім розпочинати піст.
Петрівський піст не є дуже суворим постом, оскільки є дні, коли дозволяється їсти рибу, тому що Петро і Павло були рибалками.
Є багато народних звичаїв, що пов'язані з Апостольським постом. Перший день посту вважають початком косовиці сіна, існує навіть народне прислів'я:
Коли починалася Петрівка дівчата пускали на воду вінки з квітів, що стояли в будинку на Зелені Свята. Петровий піст – це період розпалу літа, багатий на обрядові свята та народні традиції, серед яких є і свято Івана Купала.
Апостольський піст: що можна і не можна їсти?
Апостола Петра вважають покровителем рибалок, тому рибу на в цей піст їсти дозволено, однак не кожного дня: в середу і п'ятницю під час цього посту треба їсти тільки сиру їжу. У понеділки можна їсти гарячу їжу, однак без масла. У всі інші дні під час Апостольського посту можна їсти рибу, інші морепродукти, гриби, масло і, також, овочі, фрукти, каші, зелень.
Протягом Петрового посту не можна їсти м'ясо, молочні продукти та яйця. Також заборонено пити алкоголь

Швидко і ситно: готуємо ліниві пельмені за 40 хвилин

Спробуйте приготувати ліниві пельмені за нашим рецептом. Його перевага у тому, що страва готується дуже швидко, але не відстає від звичайних пельменів за смаком.
переглядів: 811
Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 394
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 282
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 268
Командир взводу «Да Вінчі» Іван Швая: шлях добровольців та уроки війни

У цьому інтерв’ю командир взводу Іван Швая розповість про бойовий шлях батальйону, особливості добровольчого руху, виклики війни та те, як українські воїни формують майбутнє країни на полі бою. Це історія мужності, братерства та незламної віри в перемогу.
переглядів: 578