22.07.2022, 13:55

Догляд за квітами: Коли пересаджувати та обрізати петунію

Правильний догляд за петунією включає щоденні поливи, збалансовані добрива, захист від хвороб і шкідників.
Полив

Якщо петунія росте під відкритим небом, при поливах враховують кількість опадів. На веранді під дахом або під навісом землю зволожують кожен день. При сухій і жаркій погоді — двічі на день (вранці і ввечері, після заходу сонця). Волога не повинна застоюватися в землі, інакше коріння загинє, що спричинить розвиток хвороб.

Воду акуратно направляють тонким струменем під основу квітки. Важливо не пошкодити сильним напором рослини, особливо молоді.

Якщо петунія росте під відкритим небом, під час великого дощу або граду її вкривають спеціальною кришкою.

Раз в 2-4 дня влаштовують і позакореневе поливи — обприскують петунію з пульверизатора. Так вода живить листочки, що корисно для розвитку.
Поливи проводять на сонці, інакше листочки отримають сонячні опіки.
Воду використовують кімнатної температури, холодна не підходить.
Навесні петунію поливають 2 рази в тиждень.

Підгодівля
Петунія дуже любить мінеральні і органічні добрива. Вони зміцнюють імунітет рослини і подовжують період цвітіння, захищають від хвороб і стимулюють здоровий розвиток на наступний рік.

Дачники використовують наступні підживлення:

У 10 л води розводять 10 г сечовини. Азот стимулює ріст і розвиток суцвіть. Така підгодівля актуальна за 3-4 тижні до початку цвітіння. Сечовина доступна за ціною, продається в будь-якому магазині для саду.
Двічі за сезон застосовують калійні і фосфорні добрива — суперфосфат, калійну сіль. Вони продовжують цвітіння і сприятливо впливають на зовнішній вигляд квіток.

За тиждень до цвітіння готують комплексну підживлення: у відро води додають 20 г нітроамофоски, ампулу «Циркон», 20 г аміачної селітри. Ретельно розмішують і поливають петунію під корінь.

Зручно у використанні готове добриво «Фертика Люкс». Воно стимулює ріст і харчування, подовжує період цвітіння, підвищує інтенсивність забарвлення листя. 1 ст. л. розмішують в 10 л води і використовують для поливів.
Щоб добрива дали більше користі, перед внесенням грунт обережно рихлять і очищають від сміття. Вдалий час для підгодівлі — ранок або вечір сухого і безвітряного дня. При приготуванні сумішей важливо дотримуватися пропорції, інакше від надлишку мікроелементів петунія сильно постраждає.

Обрізка

До середини літа деякі кущі петунії сильно витягають гілки. З-за цього квітки ростуть погано, період цвітіння скорочується, кущ розростається і швидко втрачає форму. У цьому випадку квітникарі вкорочують довжину пагона на 1/2. Якщо квітка молодий — на 1/3. Завдяки обрізанні петунія дає більше бутонів і цвіте більш пишно. Дачники використовують секатор або ножиці, продезінфіковані бордоською рідиною. Якщо пагони тонкі, їх обривають пальцями і після прищипують верхівку.

Дачники радять дотримувати наступні правила:

довжина обрізаної гілки повинна бути не менше 12 см;
на одній залишити мінімум 4-5 здорових листків;
якщо досвіду в обрізанні немає, використовувати садові ножиці;
незалежно від термінів процедури видаляти сухі бутони і листя;
присипати місця обрізки подрібненим деревним вугіллям, щоб рани не потрапила інфекція.