06.08.2022, 21:24

Історія переселенки, яка допомагає переселенцям

Вона точно знає, як втратити все та починати життя з самого початку. Поїхавши на кілька днів на море, їй з родиною довелося залишитися жити в раніше невідомому Рівному…А найголовніше, попри все це вона змогла знайти саму себе і тепер допомагає іншим.

Історія з циклу «ПЕРЕСЕЛЕНЦІ», спеціального проекту сайту ОГО сьогодні присвячена Марині Павлюченко. Переселенці, яка зараз теж допомагає переселенцям.

МАРИНА ПАВЛЮЧЕНКО, членкиня ГО «Дія.Рівне», голова ГО «Всеукраїнське об’єднання переселенців”Моя історія, як переселенки розпочалася в 2014-ому році. Тоді, коли розпочалася війна в Донецьку, ми вимушені були їхати від війни. Так, були думки, що все це швидко завершиться і ми зможемо повернутися швидко додому. То ми прийняли рішення поїхати на певний час до моря. Зібрали одну валізу, але навіть не думали, що це буде все, що нам вдасться забрати з рідного дому.

А далі все наче в тумані, виїзд з «відпочинку» і дорога до невідомого, на той час для нас Рівного. В руках у нас було дві сумки речей і на цьому все. Довелося починати життя з початку.

Було важко, бо ми мали маленьку дитину, я не могла активно шукати себе. Але і тут мені довелося брати відповідальність та ставати активісткою…Спочатку як голова батьківського комітету в садочку. Ми вирішували низку питань. Це мені допомогло, щоб краще знати місто, краще пізнати людей. Потім я познайомилася з ГО «Дія.Рівне». Це реально змінило моє життя. Адже це команда жінок, які дійсно близькі мені по духу і найголовніше там я побачила, що можу бути максимально корисною в суспільстві.Активно включилася у волонтерську роботу, далі соціальні проекти, навчання і таким чином в мене знову ж таки зросло коло мого спілкування. Завдяки діяльності в цій ГО я маю нині більше знайомих та друзів, ніж чимало корінних рівнян.

Коли я дізналася про початок війни, то не можу сказати, що це мене дуже здивувало. І поясню чому, бо для мене війна в прямому значенні слова почалася в 2014-ому і триває до нині. Просто її масштаби, звісно ж, розширилися. Я не панікувала. В перший день зняла трохи грошей, зробила певні стратегічні запаси їжі, бо традиційно в мене їх немає і знала, що мені треба думати, як своєю працею почати допомагати іншим.Вже з 26-ого лютого я активно включилася в процес волонтерства. Спочатку це була підтримка сил територіальної оборони, допомагала в облаштуванні сховищ (укриттів). Адже в перший місяць війни це було дійсно великою проблемою.
З початку березня вектор моєї роботи дещо змінився. Так, ми і далі допомагаємо силам ТО, ЗСУ, але почалося масове переселення до нас в громаду переселенців і я вирішила допомагати їм. Для мене це важливо ще і тим, що я і сама маю таку долю переселенки. Тому розумію їх і можу допомогти та підтримати.

Я створила спеціальний вайбер чат, де ВПО могли говорити про свої потреби і ми дійсно «усім світом» шукали, як допомогти. Бо ж долі людей бувають дійсно різними. Є ті, хто мають кошти на житло та продукти, а поруч з тим приїжджають родини, які втратили абсолютно все…Зараз люди по-різному відносяться до переселенців. Але мені щиро хочеться, щоб позитивних вражень про цих людей було більше. Скажу відверто, що мені пощастило натрапляти саме на таких людей, які готові і самі допомагати у місті. Вони плетуть маскувальні сітки, волонтер ять, ходять на курси вивчення української і це дійсно чудово.

Важливо ще сказати, що багато кому треба підтримка не тільки матеріальна, не тільки продуктами харчування ітд. Людям часто треба спілкування, допомога в оформленні документів, адже вони часто розгублені та не знають, як їм діяти далі та до кого звертатися.

Ви уявіть, в чужому, невідомому місті, починати життя з самого початку і взагалі, з думками про те, як жити далі. Тому допомога комплексна і нам важливо, щоб ці люди відчували себе тут потрібними. Так, зараз частина вже пробує вертатися додому. Частина виїздить за кордон, але принаймні я працюю для того, щоб ці люди у нас в Рівному, в той час, коли вони тут відчували себе комфортно.Кожна історія людини – унікальна і якщо нас судилося зробити свій внесок в долі цієї людини, ми маємо це робити. Мені часто кажуть, що ви-наш янгол-охоронець, то чи не це ті найважливіші слова, заради яких ти щоденно ідеш допомагати і розумієш, що твій внесок важливий і твоя поміч потрібна.