На які дрони збирає Генштаб збройних сили України, Мінцифра та UNITED24
Сучасні дрони, на які зібрали Мінцифра за підтримки Зеленського
25 липня на Facebook-сторінці міністра цифрової трансформації Михайла Федорова з'явилась інформація щодо підписання перших контрактів на постачання сучасних безпілотників в рамках проєкту «Армія дронів». Загальна сума угод склала 260,5 млн гривень. Значну частину цих коштів (понад 100 млн) перерахував Поляков Максим Валерійович, відомий бізнесмен у сфері IT та космосу. Внесок підприємця міністр відзначив окремою подякою.
Яке саме обладнання закупили для ЗСУ
Найближчим часом на фронт до бійців ЗСУ відправлять 78 сучасних мультикоптерів з функцією штучного інтелекту. Ці апарати уміють дистанційно визначати можливу небезпеку, фіксувати наземні та повітряні цілі, записувати відео гарної якості.
В рамках проєкту «Армія дронів» було придбано 2 наземні пускові системи для польських безпілотників-камікадзе Warmate. Нагадаємо, що 20 таких коптерів нещодавно було придбано за ініціативи Monobank. Вони становлять собою ударні комплекси, призначені для атаки ворога методом самознищення.
Справжньою гордістю першої партії Михайло Федоров називає дрони-розвідники Fly Eye. Ці апарати, розроблені польською компанією WB Electronics, сьогодні перебувають на озброєнні армій країн НАТО. Для запуску БПЛА не потрібне додаткове наземне обладнання, безпілотник легко запускається з руки. Fly Eye здатен проводити розвідку на відстані до 60 км. Камера може працювати як в автономному режимі (з можливістю ручного втручання), так і повністю керуватися з пульта управління. Якість знімання однаково висока вдень і вночі. Усього було закуплено 20 таких дронів.
Що собою представляє «Армія дронів»
«Армія дронів» — проєкт фандрейзингової платформи United24 за участю Мінцифри та Генерального штабу ЗСУ. Усі охочі можуть приєднатися до кампанії, переказавши гроші на спеціальний рахунок Національного банку або відправивши власний безпілотний апарат. Українці можуть передати техніку через «Нову пошту». При оформленні посилки достатньо повідомити оператору, що це для «Армії дронів», і він сам заповнить адресні дані.
На першому етапі проєкту планується зібрати кошти на 200 професійних розвідувальних безпілотників. Дрони тактичного рівня здатні перебувати в повітрі до 24 годин, долаючи відстань до 160 км і піднімаючись на висоту до 5 км. Їх дуже важко виявити, а завдяки сучасним камерам з тепловізорами та датчиками положення, вони допомагають отримувати справді корисну інформацію.
Крім закупівлі нових БПЛА, «Армія дронів» займається ремонтом пошкодженої техніки. Також на базі її школи «Дронаріум» навчають операторів безпілотників. За декілька тижнів курс підготовки встигли пройти сотні бійців, які вже активно використовують здобуті знання і навички на фронті. В найближчих планах — відкрити ще декілька таких шкіл.
З моменту оголошення про запуск проєкту на початку липня «Армія дронів» встигла зібрати понад 630 млн гривень. З них понад 100 млн пожертвував відомий підприємець Максим Валерійович Поляков. Такий внесок заслуговує на те, щоб дізнатися про цю людину трохи більше, тим паче, що це далеко не єдина меценатська ініціатива бізнесмена.
Максим Поляков: хто він та як допомагає країні під час війни
Майбутній бізнесмен народився у 1977 році у Запоріжжі, вищу освіту отримував у Дніпрі (тоді — Дніпропетровську). Перша бізнес-сфера, у якій досяг визнання Максим Поляков — IT. Такі його проєкти, як Murka, Cupid, HitDynamics, стали дуже успішними на міжнародному ринку. У 2015 році на світ з'являється платформа EOSDA, яка займається обробкою та аналізом даних зі супутникових знімків. У 2017 році Поляков купує збанкрутілу американську космічну компанію Firefly Space Systems та вже за 4 роки організує запуск власної ракети-носія. Заснована бізнесменом громадська організація «Асоціація Ноосфера» веде активну освітню та соціальну діяльність в Україні.
З самого початку війни Макс Поляков активно допомагає ЗСУ. Крім внеску на рахунок «Армії Дронів», підприємець замовив партію обладнання для перехоплення ворожих безпілотників. За 100 одиниць такої техніки бізнесмен заплатив близько $1,2 млн. Крім того, компанія Максима Валерійовича Полякова EOSDA відкрила для українських оборонних відомств безплатний доступ до даних, отримуваних зі супутника GEOSAT2. Не забуто й про благодійні справи. У березні та квітні підприємець-меценат переказав близько $2,3 млн фондам «ТАПС-Україна» та Сергія Притули.
На Волині нетверезий працівник ТЦК в'їхав в автівку
ДТП за участю п'яного військовослужбовця у Ковелі Волинської області трапилося сьогодні.
переглядів: 116
Укрпошта присвятила свою нову марку Усику
Укрпошта випустила нову поштову марку, присвячену українському боксерському чемпіону Олександру Усику.
переглядів: 151
росія знову опинилася під атакою безпілотників
У російській Казані, столиці Татарстану, повідомили про атаку безпілотників. У місцевих Telegram-каналах поширюються відео, на яких видно, як дрон влучає у кілька будівель.
переглядів: 313
Правоохоронці прийшли до директорки музичного лейблу
Після смерті відомого музиканта права на його творчість успадкувала дружина, яка заснувала компанію для управління інтелектуальною спадщиною чоловіка. У рамках цієї діяльності компанія уклала угоду з лейблом звукозапису, що продюсує українських артистів, на ліцензування пісень покійного співака.
переглядів: 309
Вечір боксу в Ер-Ріяді: Усик проти Ф’юрі — дата, трансляція та прогнози експертів
21 грудня в Ер-Ріяді відбудеться довгоочікуваний “Вечір боксу”, який обіцяє стати справжньою спортивною подією року. На ринг вийдуть два найтитулованіших боксери надважкої ваги — українець Олександр Усик та британець Тайсон Ф’юрі.
переглядів: 1171