20.08.2022, 17:00

Напопулярніші міфи про сон: лікарі поділилися цікавими фактами

Найпоширеніші міфи про сон, які розвіяли медики.
Дослідники з Медичної школи Нью-Йоркського університету вивчили понад 8000 веб-сайтів і визначили 20 найбільш поширених тверджень, що стосуються сну. Разом з командою експертів по медицині сну вони шукали, чи підтверджуються ці твердження науковими даними, а також розглядали заподіяну міфами шкоду.

«Сон — це істотна частина життя, яка впливає на нашу працездатність, настрій, загальний стан здоров'я і добробут. Розвінчання міфів про сон сприяє здоровому сну, що, у свою чергу, сприяє загальному поліпшенню здоров'я», — розповіла провідний дослідник Ребекка Роббінс.

Твердження про те, що досить п'яти годин сну, є одним з головних міфів, який дослідники змогли розвіяти, ґрунтуючись на наукових даних. Цей міф являє собою найбільш серйозний ризик для здоров'я, обумовлений довгостроковим дефіцитом сну. Щоб уникнути наслідків цієї неправдивої інформації та інших виявлених факторів (наприклад, важливість наявності можливості подрімати при регулярних проблеми з нічним сном), дослідники рекомендують дотримуватися впорядкованого режиму сну і відводити на сон, принаймні, сім годин.

Ще один поширений міф пов'язаний з хропінням. Хоча хропіння може бути нешкідливим, воно також може виявитися і нападами апное уві сні — потенційно серйозним порушенням сну, при якому дихання періодично переривається протягом ночі. Оскільки це загрожує зупинкою серця, рекомендується не ігнорувати проблему гучного хропіння, а звернутися до лікаря.

Під час аналізу опублікованих досліджень також були виявлені достатні докази того, що вживання алкогольних напоїв перед сном дійсно шкідливо для сну. На думку експертів, алкоголь знижує здатність організму занурюватися в глибокий сон, необхідний для відновлення і правильного функціонування.

«Сон важливий для здоров'я, і необхідно докладати більше зусиль, щоб інформувати громадськість про цю важливу проблему суспільної охорони здоров'я. Наприклад, обговорюючи звички сну зі своїми пацієнтами, лікарі можуть допомогти запобігти збільшення ризику виникнення серцевих захворювань, ожиріння і діабету через міфи про сон», — зазначив старший дослідник Жірардін Жан Луї.

Вчені визнають, що деякі міфи все ще викликають суперечки серед експертів зі сну, тому необхідні подальші дослідження. Наприклад, хоча сон у вихідні дні порушує природний добовий ритм, для людей певних професій, які працюють позмінно, краще спати довше, ніж менше.
купити смартфон Apple iPhone в Одесі, УкраїнаПанасюк

АвтовикупТріада


Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ