18.09.2022, 17:02

"Не маніпулюйте на темі тарифів", - мер Рівного звернувся до ЗМІ

Від учора в кількох місцевих ЗМІ з'явилися публікації про те, що Третяк збираєтся підняти тарифи на опалення та гарячу воду. Давайте розберемося, що в цій темі не так і хто де маніпулює в питання тарифів.
Длями на сайті Рівнераади з'явився проект рішення про те, що Рівнетеплоенерго хоче підвищити тариф на опалення та гарячу воду. Так, дійсно на прийдешньому засіданні ці пропозиції розгляне виконком, але чи буде це погоджено - вирішить колегія членів цього дорадчого органу.

В цей же час у ЗМІ пішла хвиля статей з гучними заголовками про те, що Третяк хоче рівнян залишити без копійки і піднімає тарифи для людей. Все б то ніби і так, але Третяк одноосібно точно цього вирішити не може. А по-друге, на цей опалювальний сезон ми маємо, як мінімум - мораторій на підвищення для населення, а як макисмум - обіцянку президента про те, що населення здорожчання не відчує, хоча ми всі прекрасно розуміємо, що якщо складові тарифу ростуть, то і тариф зросте.

Тому розганяти зраду тут не має особливих причин, а те, що приватне підприємство хоче добре функціонувати і просить підвищення - нічого дивного. Адже з такою навалою боргів Рівнетеплоенерго точно буде складно вчасно почати опалювальний сезон.


В Україні здорожчала комуналка: як злетіли тарифи


Розібратися в питанні утвореня тарифу та чому вчорашні сенсаційні заяви у ЗМІ - провокація спробував пояснити і мер Рівного Олександр Третяк:

- Підготовлені теплопостачальним підприємством розрахунки з підтверджуючими матеріалами та документами перевіряють спеціалісти
Департаменту економіки та подають свої пропозиції. І лише після того рішення виноситься на розгляд членів виконавчого комітету. Саме виконавчий комітет РМР в кількості 20 членів і затверджує економічно обґрунтований тариф зважаючи на відповідні розрахунки, подані теплопостачальником та зауваження наших спеціалістів, після перевірки!
Щодо компенсації різниці між економічно обґрунтованим тарифом та тарифом на теплову енергію для населеня - це питання в наступному опалювальному сезоні вирішується на державному рівні. Мова йде про те, що можливість не підвищувати тарифи покриватиметься сумою в 125 млрд грн, які нададуть міжнародні партнери.
Друзі, в дуже складний період входимо в опалювальний сезон. Прогнозують найважчу зиму за всі часи існування країни. Маємо мати варіанти А, В та навіть С, адже таких викликів ще не було.

А засобам масової інформації, які розганяють зраду на рівному місці, рекомендував би спершу розібратися у ситуації та доносити до читачів і глядачів насправді об'єктивну інформацію, а не маніпулювати на темі тарифоутворення.