30.09.2022, 15:17

Університет у воєнний час: як вищий навчальний заклад відповідає на виклики сьогодення?

Повномасштабне вторгнення росії в Україну внесло свої корективи у всі сфери людського життя. У тому числі й у педагогічний процес.
Про власний досвід навчання у воєнний час розповіли у Національному університеті "Острозька академія":

Війна безперечно вплинула. Ми мусили переглянути деякі наші принципи організації навчального процесу з огляду на необхідність створення безпечного освітнього середовища для усіх учасників процесу навчання.

Викликів, які ми вирішували декілька: прилаштування бомбосховищ під потреби, організації очного навчання (значна частина студентів зараз в Острозькій академії навчається очно); забезпечення місць для студентів в гуртожитку, оскільки значна частина зайнята тимчасово переміщеними особами із інших областей, де ведуться бойові дії; розробка і впровадження способів проведення занять для студентів, які вимушено перебувають закордоном. Також велику увагу ми приділяємо підтримці студентів та викладачів, які служать в ЗСУ чи теробороні.

У цілому, наш університет зміг справитися із усіма викликами. Навчальний процес в Острозькій академії відбувається повною мірою у змішаному форматі (частина студентів навчається очно, частина - дистанційно). Нам вдалося подолати усі виклики без втрати якості освіти, рівень якої в Острозькій академії завжди був і лишається високим, - говорить проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету «Острозька академія» Дмитро ШЕВЧУК