Ми у Facebook
04.10.2022, 16:05

Всесвітній день захисту тварин: володарі Нобельського парку або кого можна зустріти у найкращій перлині Рівненщини

4 жовтня щороку відзначається Всесвітній день захисту тварин.
Мета – нагадати людству про його відповідальність перед природою, підвищити свідомість суспільства щодо необхідності збереження вразливого тваринного світу.

Як повідомили на офіційній сторінці у Facebook Нобельського НПП нераціональне використання природних ресурсів, забруднення та скорочення середовища існування в поєднанні з незаконною торгівлею та браконьєрством призводять до зникнення цілих популяцій тварин. За статистичними даними, кожну годину на нашій планеті безповоротно зникають три види тварин. Щодня кожен восьмий птах – на межі зникнення. За останні 40 років риб стало на 76% менше. За останні 25 років біологічне різноманіття Землі скоротилося більш ніж на третину.

Тваринний світ Нобельського національного парку неймовірно багатий і різноманітний. Лише уявіть, тут мешкає понад 300 видів тварин, серед них 36 видів занесені до Червоної книги України :

• комахи – Офіогомфус Цецилія, Жук-олень, Ведмедиця велика, Мінливець великий;
• птахи – Пірникоза сірощока, Лелека чорний, Нерозень, Гоголь, Скопа, Підорлик великий, Підорлик малий, Беркут, Орлан-білохвіст, Глушець, Орябок, Журавель сірий, Баранець великий, Кульон великий, Грицик великий, Пугач, Очеретянка прудка, Синиця біла, Сорокопуд сірий;
• ссавці – Видра річкова, Тхір лісовий, Рись звичайна, Лось звичайний;
• риби – Вугор європейський, В’язь звичайний, Карась звичайний, Минь річковий;
• земноводні – Ропуха очеретяна, Тритон гребінчастий;
• плазуни – Мідянка звичайна.

Це невелика частина представників фауни, які потребують охорони. Захищати, рятувати та піклуватися про тварин – справа кожної свідомої людини


На правах реклами