02.11.2022, 22:29

Як відмити кухонну плиту від забруднень: топ-порад

Плита поряд з холодильником і мийкою є центром кухні, ось тільки дістається їй найбільше, адже практично будь-який процес приготування їжі супроводжується бризками розпеченої олії і киплячої води
Іноді на варильну поверхню потрапляють частинки їжі, а вже про наслідки молока, що википіло і пригоріло, взагалі говорити не доводиться.

Спробуємо розібратися, як очистити плиту від жиру та нагару в домашніх умовах, щоб докласти мінімум зусиль та отримати найкращий результат:

1. Засіб для миття посуду

Цей спосіб лежить на поверхні, і кожна господиня, напевно, сама додумалася використовувати звичайний засіб для чищення поверхні плити.

Якщо жир не дуже старий, то достатньо змочити губку, капнути на неї трохи миючого, спінити його та нанести піну на забруднені місця.

2. Оцет може впоратися з більш суттєвими та несвіжими забрудненнями.

Найзручніше наносити його за допомогою розпилювача, але можна просто акуратно капати на ділянки з жиром та нагаром, розподіляючи рідину губкою.

Після нанесення залиште оцет на 15-20 хвилин, щоб він проник усередину забруднень і розм'якшив їх. Після подібної маніпуляції всі плями повинні буквально відходити від поверхні за невеликих зусиль.

3. Лимон чи лимонна кислота

Принцип дії ідентичний попередньому способу, адже діюча речовина і там, і там кислота. На забруднені ділянки можна капнути лимонним соком або натерти їх часточкою лимона.

Альтернативою може бути лимонна кислота, яку попередньо розчиняють у невеликій кількості води. Після нанесення засобу необхідно почекати 15-20 хвилин і спробувати обережно за допомогою губки очищати поверхню плити. При використанні лимона бонусом ви отримуєте приємний запах.