14.11.2022, 15:47

Неймовірна Еустома для саду: як посіяти та доглядати?

Друзі, ми підготували для вас корисну шпаргалку, за допомогою якої ви зможете легко виростити прекрасні еустоми!
Зберігайте собі, щоб не втратити!

Висаджувати їх потрібно не пізніше січня, тому що насіння еустоми тугосхоже.

1. Щоб пробудити насіння, перед висаджуванням замочуємо їх у нерозбавленому 3%-ному перекисі водню на 20 хвилин. Для цього беремо контейнер, поміщаємо в нього ватяні диски, рясно змочуємо їх перекисом водню, викладаємо насіння, накриваємо його ще одним диском і знову змочуємо.

Якщо насіння не оброблене, після цієї процедури його необхідно промити.

2. Тим часом готуємо ґрунт. Можна взяти покупний. Беремо прозорі одноразові склянки, на дні кожної склянки виготовляємо отвір і заповнюємо ґрунтом.
3. Висіюємо насіння, злегка вдавлюючи їх у землю, щоб вони були практично на поверхні.
4. Зволожуємо ґрунт і зверху надягаємо прозорий пакет. Далі поливаємо не частіше ніж 1 раз на тиждень.
5. Перші 10 днів тримаємо насіння при температурі 28-30 градусів і чекаємо на сходи. Наприклад, можна поставити стаканчики із насінням на батарею.

Подальший догляд:

6. Після появи сходів переміщаємо наші еустоми у добре вентильоване приміщення. Температуру знижуємо до 15...20°С. Важливо не допускати підвищення температури вночі більше 22 ° С, інакше у сіянців утворюється розетка.

7. Після розгортання сім'ядолів проводимо щотижневі підживлення нітратом кальцію (співвідношення: 14:0:14) у концентрації 50-75 ppm азотом, чергуючи їх з поливами чистою водою.

8. Коли з'явиться 1 справжній листок: знижуємо температуру вночі (до 18..20°С), проводимо помірні поливи, підгодовуємо рослини 1-2 рази сульфатом або нітратом магнію.

9. Коли з'являться 3 справжні листки, важливо знизити температуру ґрунту до 17...18°С. Також необхідно стежити за тим, щоб коріння не виходило з осередків і не перепліталося.

10. Пікірування проводимо, коли на рослинах з'являться 2-3 пари справжнього листя. Зазвичай це відбувається за 6-8 тижнів.