22.11.2022, 14:03

Нацбанк випустив монету до 300-річчя Сковороди

фото з ukrinform.ua

Сьогодні, 22 листопада, Національний банк України ввів в обіг монету присвячену видатному українському філософу та письменнику Григорію Сковороді. Номінал монети «Сад божественних пісень» 20 гривень.
На аверсі монети зображений символічний стилізований фонтан, який наповнює водою різні посудини, метафори людини та людської душі. З одного боку, вони всі різного розміру, отже, нерівні. З іншого, – усі вони наповнені, тому рівні. Кожна посудина має різний об’єм, але отримує достатньо води для свого наповнення (пластичне втілення графічного малюнка Г. Сковороди «Нерівна всім рівність…»). Над життєдайним фонтаном «проростають райські» дерева, що формують сад божественних пісень, навколо яких «розтікаються» рядки зі збірки «Сад божественних пісень».


На реверсі монети - метафорична художньо-образна композиція: під деревцем вишні – юнак, який грає на сопілці, поряд – розкрита книга, символічний світ Г. Сковороди; навколо – дзеркальні символічні постаті, що намагаються ухопити філософа, їх увінчує напис півколом – «світ ловив мене та не спіймав».

За повідомленням з офіційного сайту Міністерства культури та інформаційної політики України, mkip.gov.ua.