30.11.2022, 13:40

Як підключити генератор до будинку: найпоширеніші помилки

Внаслідок російських ракетних обстрілів енергомережа України наразі перебуває у скрутному становищі. Зважаючи на постіні проблеми зі світлом, люди все частіше купують генератори для побутових потреб. Ми підготували основні правила, яких потрібно дотримуватися при підключенні електростанції до будинку.
Головні правила, яких слід дотримуватися:

- інструкція від виробника обов'язкова до виконання;
- генератори не можна використовувати в квартирах (навіть на балконі);
- електростанції можна встановлювати тільки на відкритому повітрі не менше ніж за 6 метрів від вікон, дверей або гаражів, а відстань до стін та іншого обладнання має бути більша за один метр;
- генератор має бути сухим, для цього його потрібно захистити від дощу та підтоплень; якщо торкнутися мокрого генератора або підключених до нього приладів, можна отримати ураження струмом;
- перед заправкою електростанції потрібно дати охолонути, інакше паливо може спалахнути та призвести до пожежі;
- забороняється зберігати запас бензину поряд із генератором.
- найпростіший спосіб безпечного використання електростанції – під’єднати до генератора подовжувач і до нього вже включити ті електроприлади, в яких є потреба.
- у разі під’єднання електростанції до внутрішніх електричних мереж необхідно забезпечити від’єднання від зовнішніх електромереж – під час роботи генератора зовнішнє електропостачання може бути відновлене, що призведе до короткого замикання, виходу з ладу обладнання, пожежі та інших непередбачуваних наслідків. Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку можна лише попередньо відключивши автомати на ввідному щитку.