Як виростити пишні хвойні: зробіть ваш сад ще кращим
⠀
Правильна посадка
Краще висаджувати хвойні рослини навесні, вранці або ввечері за менш агресивного сонця. Щоб рослини не втратили свою декоративність, висаджуйте їх на достатній відстані одна від одної. Для створення ґрунтової суміші використовуйте дернову, листову землю, пісок та торф (2:2:1:1).
Полив
Хвойні рослини люблять добре зволожений ґрунт, але не терплять застою води. Тому радимо виробляти полив уранці або ввечері, а також мульчувати ґрунт. Як мульча підійде будь-який органічний матеріал: хвойний опад, кора, тирса, торф, гумус. Не забувайте і про осінній вологозарядковий полив, особливо він потрібен тим саджанцям, у яких ще погано розвинена коренева система.
Підживлення
Провесною починаємо вносити добрива. З органічних добрив використовуємо компост або біогумус. З мінеральних – аміачну селітру, суперфосфат, карбамід. Ефективно спрацюють і комплексні добрива: осмокот, пекацид та ін.
Обрізання
Хвойні потребують санітарної обрізки, під час якої видаляються пошкоджені пагони та гілки, які своїм зростанням заважають здоровому формуванню крони. Якщо ви використовуєте хвойні рослини в якості живоплоту, то обрізку варто проводити частіше, щоб підтримувати красиву форму.
Профілактика від шкідників та хвороб
Від грибкових захворювань можна використовувати фітоспорин, бордоську суміш чи мідний купорос; від бактеріальних – Гамаїр. При ураженні рослини шкідниками – Іскру, Актелік, Грім, Грозу.
Укриття на зиму
Укриття буде необхідним молодим саджанцям у перші роки життя, туям, кипарисовикам. Укривати їх можна різними способами: локально, у тунель, під конус. Важливо лише вчасно зняти укриття, щоб не було весняного випрівання.
Хвойні, вічнозелені хвойні рослини, сад, сад та город, варто знати
Як відновити організм після зимових свят: корисні поради
Після тривалих зимових свят часто важко повернутися до звичного ритму життя. Калорійна їжа, порушення режиму сну та зниження фізичної активності можуть негативно вплинути на самопочуття. Ось кілька порад, як допомогти організму відновитися.
переглядів: 507
Рівнян запрошують на гала-концерт XXI фестивалю "Різдвяні піснеспіви"
Уже 6 січня 2024 року, о 16:00 у великій залі Міського Будинку культури відбудеться святковий гала-концерт, який об’єднає найкращих виконавців і колективи Рівненщини.
переглядів: 511
Куди рівнянам подіти ялинки після свят: рекомендації міської влади
Після завершення різдвяно-новорічних свят мешканці Рівного почнуть прибирати ялинки зі своїх осель. Для зручності рівнян та дотримання екологічних стандартів міська влада надала рекомендації щодо правильної утилізації святкових дерев.
переглядів: 250
Водохресний святвечір 2025: що поставити на стіл та як святкувати
5 січня 2025 року українці відзначатимуть Водохресний святвечір — останній день перед великим святом Хрещення. Цього дня дотримуються суворого посту, відмовляючись від м'яса, молочних продуктів та яєць. Віруючі набирають водохресну воду, вважаючи її цілющою.
переглядів: 558
Голодна кутя на Святвечір: традиційний рецепт
Голодна кутя, або як ще називають Друга кутя чи Голодний Святвечір, проводиться напередодні Хрещення. Відзначають це свято 5 січня.
переглядів: 352