Як виростити пишні хвойні: зробіть ваш сад ще кращим
⠀
Правильна посадка
Краще висаджувати хвойні рослини навесні, вранці або ввечері за менш агресивного сонця. Щоб рослини не втратили свою декоративність, висаджуйте їх на достатній відстані одна від одної. Для створення ґрунтової суміші використовуйте дернову, листову землю, пісок та торф (2:2:1:1).
Полив
Хвойні рослини люблять добре зволожений ґрунт, але не терплять застою води. Тому радимо виробляти полив уранці або ввечері, а також мульчувати ґрунт. Як мульча підійде будь-який органічний матеріал: хвойний опад, кора, тирса, торф, гумус. Не забувайте і про осінній вологозарядковий полив, особливо він потрібен тим саджанцям, у яких ще погано розвинена коренева система.
Підживлення
Провесною починаємо вносити добрива. З органічних добрив використовуємо компост або біогумус. З мінеральних – аміачну селітру, суперфосфат, карбамід. Ефективно спрацюють і комплексні добрива: осмокот, пекацид та ін.
Обрізання
Хвойні потребують санітарної обрізки, під час якої видаляються пошкоджені пагони та гілки, які своїм зростанням заважають здоровому формуванню крони. Якщо ви використовуєте хвойні рослини в якості живоплоту, то обрізку варто проводити частіше, щоб підтримувати красиву форму.
Профілактика від шкідників та хвороб
Від грибкових захворювань можна використовувати фітоспорин, бордоську суміш чи мідний купорос; від бактеріальних – Гамаїр. При ураженні рослини шкідниками – Іскру, Актелік, Грім, Грозу.
Укриття на зиму
Укриття буде необхідним молодим саджанцям у перші роки життя, туям, кипарисовикам. Укривати їх можна різними способами: локально, у тунель, під конус. Важливо лише вчасно зняти укриття, щоб не було весняного випрівання.

Хвойні, вічнозелені хвойні рослини, сад, сад та город, варто знати
Чи справді сіль пришвидшує кипіння води

Серед кулінарів досі побутує думка, що додавання солі у воду пришвидшує її закипання. Здавалося б, твердження логічне: мовляв, сіль нібито запускає певні хімічні процеси, які зменшують час доведення води до кипіння.
переглядів: 642
Курячі яйця можуть подешевшати

У травні українці можуть очікувати незначне здешевшання курячих яєць. Після стрімкого зростання цін, яке тривало з осені минулого року, ситуація на ринку починає стабілізуватись.
переглядів: 551
Чи можна саджати і працювати на городі у повний місяць: поради і застереження

Повний місяць здавна викликає цікавість і навіть побоювання серед людей, особливо у тих, хто займається землеробством. У традиційному сільському календарі фази Місяця часто враховують при плануванні робіт на городі.
переглядів: 258
Коли сходить морква, буряк та огірки: терміни проростання овочів

Весна — час посіву овочів на городі. Але після висівання насіння багатьох цікавить головне питання: через скільки днів з’являться перші сходи?
переглядів: 915
Світ у чашці: як п’ють чай у різних країнах

Чай — це більше, ніж напій. Це дзеркало культури, дзен у чашці, а подекуди й цілий ритуал, що триває годинами. Його п’ють під плед із серіалом, під час переговорів і навіть у пустелі серед спеки
переглядів: 169