Хочемо, щоб світ не забував про Україну, - рівнянка про подорож до Норвегії
Подорож випала саме до Норвегії не випадково, адже саме ця країна однією з перших долучилась до допомоги України, зокрема, незалежним регіональним ЗМІ, надаючи фінансування на створення медіаконтенту. Впродовж чотирьох днів, з 21 по 24 листопада представники незалежних регіональних медіа України, зокрема Видавничого дому «ОГО» з міста Рівне. Це робочий візит, у рамках якого обговорювалось питання подальшої фінансової підтримки незалежних регіональних медіа урядом Норвегії.
Поїздка стала можливою завдяки співпраці медійників з нордичних країн та Асоціації Незалежних Регіональних Видавців України та особисто виконавчої директорки АНРВУ Оксани Бровко.
Про враження від подорожі та налагодження співпраці з Норвезькими колегами говоримо з директором ВД "ОГО" Світланою Омельчук.
- Розкажіть, якою була дорога до далекої Норвегії, адже зараз дістатися літаком з України неможливо.
- Насправді так, дорога була дуже складною. Ми діставалися до Осло практично дві доби. Але ми мали важливу місію і тому дорога не видавалася вже надто складною.
- Перші враження та емоції від Норвегії, від людей?!
- Коли дві доби дістаєшся до далекого Осло, виходиш з готелю і перше, що чуєш - гімн твоєї країни, то емоції просто переповнюють. А далі бачиш - авто з Рускій ваєнний карабль, ви знаєте куди він має йти. То це дуже символічний початок подорожі. А ще були моменти, які проймали просто до сліз. Коли ти бачиш, як все навкруг сяє і бачиш в очах картинку темного Києва, як порівняння, розумієш, чому світу важко зрозуміти, як ми зараз живемо. Але такі поїздки мають ціль розказати про наші нові реалії.
- Які зустрічі ви мали під час подорожі? Які з них найбільш запам'ятали!?
- Цей час перебування в Осло був насичений для усієї нашої делегації. Особливо цінними були зустріч з віце-міністром з іноземних справ Норвегії Eivind Vad Petersson, з Президентом Парламенту Норвегії Masud Gharahkhani, з медійниками-колегами. Кожна зустріч це маса питань, дискусій та важливих напрацювань.
- Які головні теми ви піднімали під час зустрічей?!
- Ви ж розумієте, що тема у нас була єдина - війна, підтримка незалежних регіональних медіа під час війни та перші роки після неї. Нша основна місія - говорити про війну, нагадувати про ту ціну, яку не лише наші медіа, а й всі українці наразі сплачують за свою свободу та за європейські цінності. Партнерів часто дивували наші плани після перемоги, розвиток ЗМІ в тих реаліях, які будуть після вигнання рашистів. А ми ж бо впевнені в тому, що наші хлопці вигризуть нашу перемогу і нам час вже зараз будувати нові плани.
- Як налаштовані норвезькі колеги?! Вони теж вірять в перемогу України?!
- Вони точно знають, що росія - країна терорист і тому посильна підтримка України надзвичайно важлива. Наші міжнародні партнери підтримують нас на усіх фронтах і інформаційний не є винятком.
Не приховує своїх емоцій від візиту українських редакторів і Президент Парламенту Норвегії Масуд Гаракхані. На своїй сторінці у соцмережах він наголосив, що наша боротьба – це боротьба і Норвегії.
- Їхня боротьба за свободу та демократію - наша боротьба. Кілька представників українських медіа разом відвідали Парламент. Мені вручили український прапор із підписами солдатів на фронті. Це було сильно, - наголосив Масуд Гаракхані.
Оксана Бровко, керівниця Асоціації, організаторка подорожі каже, що такий подарунок обрали не випадково, адже світ не має ні на мить забувати про Україну.
— Це візуальне нагадування про те, що на мапі Європи є країна, де саме зараз помирають найкращі, — каже Оксана Бровко. — Це нагадування про необхідність підтримки України. Точна сучасна зброя для військових та сильне слово незалежних медіа як зброя — це те, що потрібно для перемоги України. До перемоги.
Впевнені, що попереду в результаті поїздки будуть реалізовані цікаві проекти. Адже Норвегія – партнер України, а з підтримкою ми точно переможемо!
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 319
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 617
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 295
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 314
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 306