Олександр Третяк: “Для мене честь служити місту в такий складний час”

– Пане Олександре, знаю, що з війною ви стикнулися ще у 2014. Розкажіть про цей період.
– Війна в Україні для мене розпочалася ще у 2014 році. Тоді я активно волонтерив у зоні АТО. Став співорганізатором мобільно-діагностичної клініки, завдяки якій сотні малозабезпечених людей та учасників АТО отримали медичну допомогу. Об'їздив фактично всю лінію фронту для підтримки наших захисників.
– Повномасштабне вторгнення ви зустріли вже в статусі мера. Якою була ваша реакція на ці події?
– 24 лютого я зустрів з “холодною головою” та чітким планом дій. Ще до початку війни я готував мешканців міста до будь-якого розвитку подій. Пригадую, як опублікував інформацію про тривожну валізу, то всі говорили, що я нагнітаю ситуацію. А виявилося, що ми недооцінювали ворога. Я виступаю за чесний діалог з громадою та своєчасну підготовку навіть до найгірших сценаріїв.

– Пригадую, як у перші дні під військкоматом у Рівному були великі черги. Чи зараз спостерігається таке ж бажання у рівнян ставати на захист своєї землі?
– Можемо говорити, що тенденція зберігається і донині. Щиро пишаюся тим, що Рівне відправило на фронт чи не найбільше добровольців з-поміж західноукраїнських областей. Звісно, ми несемо й величезні втрати, втрачаємо кращих синів нашої громади та країни. З першого повідомлення про загибель, я взяв на себе функцію особисто, спільно з військовим комісаром, повідомляти сімʼям загиблим про втрату. Це емоційно найважчі моменти війни. Я не намагаюся без поважних причин ніколи не пропускати прощання з героями і вважаю, що обов'язок кожного рівнянина – віддати шану полеглим захисникам.
– Від тем захисту – до тем роботи тут, в тилу. Нині топтема – це блекаут. Чи готове Рівне до такого сценарію?
– Місто готове навіть до повного блекауту. Рівне завчасно закупило потужні генератори на майже 30 мільйонів гривень. Вся критична інфраструктура міста, зокрема і заклади охорони здоровʼя, забезпечені додатковими потужностями на 100%. Зима буде складною, я про це постійно говорю. Для матусь з маленькими дітками у нас визначено кілька закладів на випадок відсутності світла, тепла. Можу запевнити, що кожен мікрорайон буде з теплом, з генератором. Ми відкриваємо пункти обігріву, працюємо над їх забезпеченням, дбаємо, щоб там було харчування, медичний персонал, представники поліції.

– Ви тепер наче багатодітний батько, бо Рівне прийняло чимало переселенців. Як, на вашу думку, їм живеться у вашій громаді?
– Станом на початок грудня Рівне прийняло більш як 30 тисяч переселенців. І це тільки офіційна статистика. Загалом же ця цифра, як на мене, в рази більша. Рівне вже зранку 24 лютого приймало перших переселенців. Люди, які тікали від війни, змогли знайти в місті комфортні умови та прихисток. Це стало можливим завдяки завчасним скоординованим діям, а також доброті наших рівнян. Попри те, що проблем на мовному ґрунті у нас немає, у нас лагідна українізація через курси вивчення рідної мови. Люди самі до цього приходять. Рідну мову дає Бог, чужу приносять на вістрях мечів.
– Ви постійно кажете, що удари по інфраструктурі – це бажання ворога змістити акценти. Чому, поясніть.
– Ворог, не маючи перемог на фронті, фокусує свою увагу на мирному населенні. Ціль – змістити акцент. Щоб простий мешканець міста не думав, як задонатити на ЗСУ, як підтримати ЗСУ, а думав, як забезпечити свій комфорт. Тим самим відсутність світла-тепла бере гору над іншими потребами. Але ми не маємо бути злими на сусіда, в якого є світло. А маємо ненавидіти рашиста, який прийшов з війною на нашу землю.

– Управління містом під час війни – це надзадача. Який у вас графік роботи?
– Я працюю 24/7. Перший місяць я жив у цьому кабінеті. Зараз 98% мого життя – цілодобовий режим роботи на благо міста.
Я вимагаю, щоб всі управління, всі служби були сервісні. Для мене за честь служити місту у такий складний час. З однієї сторони, це робота, а з іншої – це служіння. Треба вміти любити людей, шанувати людей і дбати про людей, думати про людей. Так і я роблю у своїй праці...

Ділків із Сарненщини судитимуть за допомогу ухилянтам перетнути кордону

На Сарненщині судитимуть шістьох осіб за організацію незаконного перетину кордону для 9 ухилянтів
переглядів: 206
Рівненська громада залучила значну субвенцію на будівництво водопроводу в Тинному

Рівненська міська громада стала успішним учасником третьої фази Програми відновлення України, що реалізується за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), та отримає значну субвенцію у розмірі 11 мільйонів 750 тисяч гривень на будівництво водопроводу.
переглядів: 201
Вночі до -5°C, ожеледиця та сильний вітер – прогноз на 10 квітня

Погіршення погоди на Рівненщині прогнозую синоптики 10 квітня. Завтра очікуються сильні заморозки до -5°C, ожеледиця та пориви вітру до 20 м/с
переглядів: 230
71 родина на Рівненщині перейшла на сонячні станції за нульовим кредитом

Кількість жителів Рівненської області, які скористалися державною програмою пільгового кредитування на придбання сонячних електростанцій, зросла до 71. Загальна сума виданих кредитів склала 26,7 мільйона гривень.
переглядів: 190
Майстер спорту з бейсболу став Героєм: завтра Рівне проведе в останню путь Андрія Червука

Завтра Рівне попрощається з Героєм-спортсменом Андрієм Червуком, який загинув на Луганщині захищаючи Україну від російського агресора
переглядів: 253