16.01.2023, 16:10

Американські аналітики вражені винахідливістю українських військових

Американські посадовці та аналітики, що спостерігають за подіями широкомаштабної війни в Україні, глибоко вражені винахідливістю українців на полі бою.
Як пише CNN, вони називають Україну «бойовою лабораторією для пошуку дешевих, але ефективних інноваційних рішень»

Що так сильно вразило наших партнерів:

- Український мобільний додаток для наведення артилерії, який в реальному часі подає підрозділам на передовій супутникові та інші розвідувальні зображення.

- Із невеликих пластикових дронів українські військові скидають на голови росіян гранати чи інші боєприпаси.

- українці навчилися виготовляти запчастини на 3D-принтерах, щоб військові могли ремонтувати важку техніку в польових умовах.

- Техніки перетворили звичайні пікапи на «мобільні ракетні установки». Інженери з’ясували, як прикріпити складні американські ракети до старих радянських винищувачів, як-от МіГ-29.

- Україна навіть розробила власну протикорабельну зброю «Нептун» на основі радянських ракетних конструкцій, яка може вражати російський флот із відстані майже 200 миль (приблизно 320 км).

І хоч це далеко не всі винаходи, які допомагають українцям у боротьбі з ворогом, та директор програми міжнародної безпеки Центру стратегічних і міжнародних досліджень Сет Джонс вважає ці інновації неймовірними.