Ми у Facebook
21.01.2023, 16:45

Як святкувати День Соборності України: традиції свята

Щороку 22 січня ми відзначаємо одразу дві найважливіші дати – проголошення незалежності Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель.
Цього дня 105 років тому українці вперше у XX столітті проголосили незалежність своєї держави, утворивши Українську Народну Республіку (УНР). А ще за рік, у перші роковини проголошення незалежності УНР, відбувся Акт З'єднання УНР та ЗУНР. Таким чином, уперше за багато століть історичні українські регіони об'єдналися в одній державі.

Традиційно найяскравіша частина урочистостей на День Соборності України – це живий "Ланцюг єднання".

Вперше така акція відбулася 22 січня 1990 року: тоді близько трьох мільйонів українців, узявшись за руки, утворили ланцюг від Києва до Львова.

З того часу ця традиція стала невід'ємною частиною відзначення Дня Соборності. Живі "ланцюги єднання" створювали жителі міст та сіл, діти, студенти, ветерани та навіть українські полярники в Антарктиді: 22 січня 2022 року вони вишикувалися, взявшись за руки, у сніговому тунелі навколо станції "Академік Вернадський".

Навіть зараз, під час широкомасшабного вторгнення росії в Україну, українці дотримуються цієї традиції там, де це можливо. Зокрема, 20 січня, напередодні свята на міській набережній біля Центрального мосту було створено символічний "Ланцюг Незламних" у Вінниці. Того ж дня у Дніпрі студенти художньо-мистецького коледжу культури утворили "Синьо-жовтий ланцюг", повідомляє Дніпропетровська ОДА.

Аналогічний "Ланцюг єднання" на 22 січня вже анонсували у Луцьку, а в Житомирі, як повідомляє місцеве видання "20 хвилин", у День Соборності усі бажаючі зможуть приєднатися до прядіння "Нитки єдності" на традиційній українській прядці.

У Києві на День Соборності цього року також заплановано програму — флешмоби, майстер-класи та виставки.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ