Ми у Facebook
21.02.2023, 16:17

Спортивний фронт: як у Рівному працюють над реабілітацією військових та підтримують родини захисників

Зараз поруч з воєнним фронтом не менш важливо тримати і інші стратегічні напрямки для розвитку країни та області. Тому спортивний простір Праджат продовжує активну роботу для розвитку спортивного фронту області.
Клуб є унікальним тим, що на постійній основі підтримує родини військових, родини полеглих захисників, а також військових, які втратили кінцівки під час війни в Україні. Також співвласники Праджату долучають до підтримки спортивного фронту іноземних партнерів, адже тільки, об’єднавши зусилля, можна допомогти нашим героям, які боронять наше мирне небо. Про те, як спортивний простір «Праджат» тримає свій, особливий фронт – дізнавалися наші журналісти.

Спортивний простір "Праджат" з перших же днів відкриття заявив про те, що вони готові долучатися до соціальних ініціатив та підтримки соціально незахищених верств населення через їх залучення до занять спортом. Відтак, тут могли безкоштовно займатися діти сироти, а також постійно проводилися різноманітні благодійні акції.

З початку повномасштабного вторгнення співзасновники спортивного простору вирішили. Їх мета - підтримувати військових та захисників, а також робити свій внесок у перемогу.



Олексій Яницький та Володимир Зленко за свою благодійну та волонтерську роботу неодноразово були нагороджені почесними грамотами та подяками, як від волонтерів, так і від органів місцевої та обласної влади. Але не для слів подяки чи почесних відзнак працюють співзасновники та весь колектив спортивного простору. Їх мета - щоденна підтримка та свій, особливий внесок у перемогу України, в тому числі і на спортивному фронті.



Безкоштовна реабілітація для учасників бойових дій

Один з напрямків, який активно розвивають у Праджаті - це спортивна реабілітація. Мова йде про те, що усі військові, які втратили кінцівки під час війни можуть проходити на базі Праджату спортивну реабілітацію абсолютно безкоштовно. Тренери вже мають напрацювання у цій сфері та завжди готові допомогти військовим.

- Зрозуміло, що в таких випадках наші тренери працюють не тільки за своїм основним призначенням. А і стають психологами для військових. Ми переконані, що коли людина чимось займається, в тому числі і фізичними навантаженнями, то вона краще повертається знову в соціум, їй легше соціалізуватися та пристосуватися до життя у нових реаліях сьогодення, - розповідає співзасновник Спортивного простору Праджат Олексій Яницький.



Самі з родини військових. які вже встигли відвідати заняття спортивної реабілітації, не приховують свого захвату. Адже їм дуже просто вдалося записатися на заняття, а також завдяки зручній локації родинам зручно дістатися до спортивного залу. До речі, якщо і ви знаєте людей, кому потрібна така реабілітація ви можете звернутися за консультацією та записатися відразу у клубі - м.Рівне, вулиця 16-го Липня, 38.

- Ці люди роблять подвиг і жертвують власним життям та здоров’ям заради нашого мирного сьогодення. Тому це найменше, що ми можемо робити – підтримати їх та надати такі безкоштовні заняття, - додає співзасновник Спортивного простору Праджат Володимир Зленко. – Ми знаємо з досвіду інших міст, що військові з ампутаціями — практично 100% присвячують себе спорту, відшукуючи кожен для себе свій вид. Тому хочемо, щоб так було і в нашому місті. Тим паче ми маємо класну базу, яка точно стане в пригоді для кращого відновлення наших мужніх захисників.

Експерти кажуть, що важливість спорту в життя військових, які втратили кінцівки є надзвичайно важливою, адже це відновлення тонусу м'язів та покращення роботи всього тіла. А також світовий досвід показує, що разом з фізичною реабілітацією, максимально прискорюється і психологічна.

Безкоштовні абонементи нацгвардійцям

Ще одна благодійна ініціатива клубу - безкоштовне надання абонементів усім нацгвардійцям. У Рівному знаходиться одна з частин Національної гвардії, яка теж тепер використовує базу Праджату для підготовки бійців.

- Ми усі троє, як співвласники, вирішили розширити межі нашої соціальної складової та одноголосно підтримали таку ініціативу, щоб бійці Національної гвардії, які зараз стоять на охороні Рівненщини, мали можливість займатися на сучасному обладнанні та з професійними тренерами", - каже один із власників клубу.

Бійці кажуть, що не очікували такої підтримки від бізнесу. бо один момент, коли є розуміння та підтримка від органів місцевого самоврядування - це одне, а коли бізнес робить свій внесок у перемогу, то це вдвічі приємніше. Тому офіцери щиро вдячні за таку ініціативу та переконують, що обов'язково скористаються запрошенням. Так, станом на кінець лютого вже є перші бійці Національної гвардії, які займаються у Праджаті та не приховують свого задоволення від тих можливостей для розвитку бойової підготовки, які тут отримали.

"Така можливість - чудова нагода підтримувати хорошу фізичну форму. Із задоволенням приходитиму у спортклуб та займатимуся там, - каже капітан Андрій. - Вдячний власникам клубу за доречну ініціативу".

Навчання тренерів від ветеранців армії США

Співзасновники спортивного простору Праджат залучили до підтримки військових американського ветерана армії США. Він навчав тренерів, як працюють тепер з військовими.

Метью Паркер - ветеран, який служив в армії США. А від початку повномасштабного вторгнення активно допомогає українцям. Один з напрямків, в якому Метью є фахівцем - реабілітація ветеранів війни. Саме цього фахівець навчав у Спортивному просторі Праджат всіх тренерів, які висловили бажання покращити свої знання.



- Метью розповів про те, що зараз він активно проводить заняття для підготовки військових та спеціальних служб нашого міста. А ще дізналися, що він з власного досвіду знає, як важливо мати особливий підхід до ветеранів війни. Тому ми запросили його провести майстер-клас для наших тренерів, - говорить співзасновник Спортивного простору Праджат Олексій Яницький.

Особливе відношення до ветеранів та військових у Праджаті відзначає і Метью. Він переконаний, що реабілітація військових - це першочергове питання. Адже тільки це допоможе героям повертатися до життя в суспільстві.

- В мене є особливе звернення до ветеранів війни, вітаємо знову вдома! Я добре розумію, що ви відчуваєте себе іншими, ніж якими ви йшли на війну. Але знайте точно, що є місце, де готові вас прийняти - це Спортивний простір Праджат. Тут є спеціальні тренери, які знають усі алгоритми та зможуть вам допомогти. Ми усі єдині в наших прагненнях і будьте впевнені, що вам допоможуть. Ласкаво просимо додому, - зазначив Метью Паркер.

Під час майстер-класу тренери Праджату змогли дізнатися особливості проведення тренувань для військових. Різні ступені навантаження для ветеранів з різними фізичними особливостями.

Ці знання вже стали в пригоді тренерам клубу та стануть вагомою підтримкою для тих військових, які тут будуть займатися.

Спорт лікує! А в час війни - це теж дуже потрібно, а особливо тим, хто має своїх на фронті чи тим, у кого війна забрала найдорожчих...



“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів"





На правах реклами