Пишна та здорова розсада: Чим поливати та як доглядати
Сольовий розчин для сортування насіння
Найчастіше пропонується у 100 мл води розчинити за різними джерелами від 3-5 г до 15-25 г кухонної солі і засипати насіння. За деякими «рецептами» насіння необхідно попередньо замочувати – від 10 хв. до 24 год. Порожні й легкі мають спливти вгору, а «нормальні» опуститися на дно.
Як показує практика, схожими є насінини і ті, що опустились на дно посудини, і ті, що залишились на поверхні, при чому їх схожість суттєво не відрізняється. Плавучість насіння залежить від його маси, особливостей оболонки, форми та питомої ваги. Питома вага насінини до того ж контролюється навколишнім середовищем (в першу чергу вологістю). Схожість також залежить, окрім розвитку зародка, також від внутрішніх параметрів – ферментів та гормонів. У деяких здорових насінин утворюється велика насіннєва оболонка, і така насінина буде плавати. Навпаки, деякі «мертві» насінини тонуть. Деякі насінини, наприклад шпинату та щавлю, плавають, навіть якщо вони всі життєздатні.
Лушпиння цибулі для лікування чорної ніжки
Для цього готують відвар або настій лушпиння цибулі та поливають ним розсаду. «Теорія» базується на тому, що лушпиння містить фітонциди, які знищують «шкідливі бактерії та грибок».
«Чорна ніжка» розсади – це хвороба, яку викликає цілий комплекс збудників. Це можуть бути як фітопатогенні гриби, що відносяться до родів Rhizoctonia, Fusarium, Phytophtora, Pythium, так і бактерія Erwinia carotovora. По-перше, фітонциди – це леткі сполуки, тому в лушпинні цибулі вони не зберігаються. По друге, кількість фітонцидів для того, щоб принаймні стримати розвиток хвороби, має бути величезною. Та і взагалі, бракує даних щодо того, що фітонциди цибулі можуть негативно впливати на наведені вище збудники. «Чорної ніжки» дуже важко позбутися навіть при використанні пестицидів. Тому краще хворобу попередити – не перезволожувати субстрат, уникати високої вологості та низької температури повітря, не загущувати сіянці, а також використовувати протруєне насіння.
Використання стерильного субстрату
Абсолютно стерильного субстрату не існує. Навіть субстрат, який продається як стерильний і був пропарений або оброблений хімічно, всеодно містить хай невелику, але частку потенційно шкідливих мікроорганізмів. До того ж, пакування субстрату не відбувається у стерильних умовах. Найбільш поширеними і шкодочинними збудниками хвороб розсади є фітопатогенні гриби, спори якого містяться в повітрі і на руках, тому в зараженні розсади може бути винним не лише ґрунт. Зараженою може бути і сама насінина, особливо якщо вона не оброблена протруйниками. Звісно, це не означає, що ґрунт для розсади помідорів можна взяти на ділянці, де минулого року вирощувались картопля чи помідори. Але використання звичайного універсального субстрату або продуманого «саморобного» суттєво не збільшить шанси розсади захворіти.
Настій зі шкірок бананів
В багатьох інтернет-статтях заявляють, що шкірка бананів містить велику кількість калію, кальцію та магнію, а тому є чудовим універсальним добривом.
Бананова шкірка містить 84% води. У висушеній шкірці вміст калію складає лише близько 5%, фосфору – 0,3%, магнію – 0,2%. Вміст найважливішого мікроелементу – нітрогену – складає лише 0,6%. Тобто, NPK сирої бананової шкірки складає 0,1:0,1:2,3. Відповідно, в настої цих елементів буде ще менше. Для порівняння NPK пташиного посліду складає приблизно 1,6:1,5:1, а нітроамофоски – 16:16:16. Бананова шкірка містить приблизно таку ж кількість макро- і мікроелементів, як і будь-яка інший рослинний продукт, придатний для компостування: шкірка з кавуна, очистки від картоплі, тощо. Тому купувати банани заради «чудодійного» добрива не варто.
Вирощувати розсади в яєчній шкарлупі
Для цього рекомендують у шкарлупі після споживання яйця проробити отвір знизу, заповнити землею і посіяти насінину. Шкарлупа також має слугувати додатковим джерелом кальцію для розсади.
Яєчна шкарлупа є маленькою, а тому ґрунту, що там міститься, буде недостатньо для вирощування повноцінної розсади і рослину з часом доведеться пересаджувати. До того ж, кальцій в яєчній шкарлупі міститься у нерозчинній і дуже стійкій формі карбонату кальцію, що практично не засвоюється рослинами.

Сад.Город, розсада, як виростити розсаду, чим підливати, насіння на розсаду, фітонциди, хвороби розсади
Довіртеся зорям: гороскоп на вівторок 30 травня для всіх Знаків Зодіаку

Гороскоп радить у вівторок 30 травня звернути увагу на проблеми ваших близьких і протягнути їм руку допомоги. Приховувати свої турботи також не варто: довіртеся тим, кого любите, і разом ви знайдете вихід із будь-якої ситуації.
переглядів: 204
Заборони на НМТ: яких правил варто дотримуватися при складанні тестування

Вже за тиждень страртує Національний мультипредметний тест (НМТ). Випускникам варто взяти до уваги, що є деякі дії, які абсолютно заборонено здійснювати під час проходження тесту. Виконання цих дій може призвести до вилучення випускника з аудиторії.
переглядів: 242
Грунтопокривні троянди в саду: як доглядати за квітами

Грунтопокривні троянди користуються популярністю серед садівників. Вони менш примхливі та вимогливі, ніж класичні кущі троянд. Покривні троянди не підходять для зрізання, тому що вони маленькі і розвиваються на тонких, гнучких пагонах, але вони мають багато інших переваг!
переглядів: 226
Домашнє морозиво: швидкий і дешевий рецепт приготування смачного морозива на воді

Морозиво на воді або ж фруктовий лід лід - це не що інше, як заморожена підсолоджена вода з додаванням фруктів у вигляді мусу. Цей смаколик чудово освіжає у спекотні дні. А приготувати таке морозиво можна самостійно вдома за кілька хвилин.
переглядів: 255
Посівний календар на червень 2023: що найкраще садити та сіяти

Дізнайтеся, що найкраще робити на городі у перший місяць літа.
переглядів: 1076