22.03.2023, 08:30

22 березня - 40 мучеників Севастійських: що можна і не можна робити

22 березня християни вшановують пам'ять сорока мучеників, які померли за Христа в Малій Азії. У народі відоме під назвою 40 святих або Сороки.
Наші предки в цей день шанували всіх перелітних птахів, особливо жайворонків. Для птахів робили годівниці і наповнювали зерном. Годівниці розвішували в саду, щоб птахи там заселялися.

Господині 22 березня випікали обрядові булочки у формі птахів. Булочки-жайворонки символізували прихід весни, а ще душі, що летять до Бога. "Тіло" булочок з'їдали самі і давали дітям, а "голову" кришили в корито для домашньої худоби. Також випічку роздавали сусідам і родичам.

Що можна робити 22 березня

У цей день належало відвідати храм, помолитися, поставити 40 свічок і зробити 40 поклонів. Цього дня поминали померлих, замовляли молебні і ходили на могили. Жінки молилися сорока мученикам за безпеку чоловіків, які перебувають на війні або на заробітках.

Що сьогодні не можна робити

22 березня не можна займатися будь-якою фізичною роботою і прибирати в будинку, а також прати, шити, займатися ремонтом. Не можна злитися і лихословити, а також брати гроші в борг.
купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна
Тріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ