22.03.2023, 13:55

У цю неділю переходимо на літній час: куди треба крутнути стрілки

В Україні традиційно переведуть годинник в останню неділю березня. Якщо ви ще не в курсі, то 2023 році дата переходу на літній час випадає на 26 березня, стрілки пересувають на одну годину вперед о 03:00.
Щоб цей період був менш болючим для нашого організму, лікарі пропонують кілька простих рекомендацій.

✔️ Почніть адаптацію, лягаючи спати і прокидаючись на 15-20 хвилин раніше за кожен день протягом чотирьох або більше днів до переходу на літній час.

✔️Налаштуйте виконання повсякденних справ, які є часовими сигналами для вашого тіла. Наприклад, прийоми їжі та медикаментів, фізичні вправи.

✔️Отримуйте яскраве ранкове світло протягом 20-30 хвилин після пробудження. Збільште вплив яскравого світла як удома, так і на роботі у першій половині дня.

✔️Приберіть із спальні телевізор, смартфони, ноутбуки, ігрові пристрої або будь-які інші електронні пристрої. Гаджети повинні бути вимкнені та заряджатися далеко від спального

Нагадаємо, що В Україні прийнято двічі переводити годинники – восени та навесні. На зимовий час переходять наприкінці жовтня, а на літній – наприкінці березня. Через такий перехід з понеділка, 27 березня сон триватиме на 1 годину коротше.