Митрополит Епіфаній розповів про силу молитви
У Євангелії, звідки ми отримуємо знання про земне життя Спасителя, немає незначимих чи малозначущих епізодів. Через нього з нами говорить Господь, і, читаючи його, ми не просто дізнаємося про події двохтисячолітньої давнини, а навчаємося тієї мудрості й любові, яких вимагає від нас і до яких заохочує Всевишній.
Нам відомо, що Христос завжди молився напередодні або під час важливих подій у Своєму житті. Тож після Тайної вечері Він іде до Гефсиманського саду разом з трьома учнями. Залишивши їх пильнувати, Він усамітнюється та палко молиться: «Отче Мій! Якщо можливо, нехай обійде Мене чаша ця; втім, не як Я хочу, а як Ти» (Мф. 26: 39).
Під час цієї молитви глибоко виявляється те, що Спаситель має дві природи: Він Бог, але Він і Людина. Як Син Людський, Він просить про уникнення страждань і боїться смерті. Та як Син Божий Він має прийняти волю Отця й випити «чашу цю» до кінця, аби зрештою перемогти смерть.
Гефсиманська молитва – час великих душевних мук для Спасителя. У пустелі Його спокушав диявол; але в Гефсиманському саду Йому доводиться протистояти власному страху смерті, аби звершити волю Отця Небесного.
Згадаймо, як із кожним повторенням молитви Він укріплюється у Своєму смиренні. Спаситель знає, що Він мусить втілити волю Отця: «Якщо не може чаша ця обминути Мене, щоб Мені не пити її, нехай буде воля Твоя» (Мф. 26: 42). До Нього сходить ангел, аби укріпити Його, піт з Його чола спадає кривавими краплями, але Він залишається стійким і старанним у Своїй молитві, аби здійснити те, що має бути здійснено (Лк. 22: 43-44).
І зрештою, коли Його приходять заарештовувати, Христос забороняє Петрові Його захищати і покірно приймає волю Отця: «Невже Мені не пити чаші, яку дав Мені Отець?» (Ін. 18: 11). Він добровільно віддає Своє людське життя, сходить на хрест і помирає задля того, щоби дати вічне життя усім людям.
Навіть Божий Син у певні моменти Свого життя був ніби на роздоріжжі потребував допомоги й підтримки Отця, аби діяти відповідно до Його волі, а не всупереч їй. Навіть Спаситель звертався до Всевишнього у молитві, аби отримати підтримку, укріпитися духовно та здійснити те, що було правильним.
Тож коли ми в складні часи звертаємося до Господа у молитві – це прояв не слабкості, а сили. Наслідуючи Спасителя, Який молився у Гефсиманському саду, просімо Всевишнього укріпити нас, аби бути здатними прийняти Його волю та чинити згідно неї, діяти правильно й праведно, аби захистити тих, кого любимо найбільше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як відновити мир і спокій у душі: духовні рецепти
Христос Своєю смертю переміг смерть: Епіфаній оприлюднив проповідь у Велику П'ятницю

Православна Церква України, ПЦУ, митрополит Епіфаній, релігії, життя
Спека прискорює старіння: за впливом — як алкоголь і куріння

Вчені попереджають: висока температура може мати такий самий вплив на організм, як куріння чи вживання алкоголю.
переглядів: 20
Сезон кабачків завершується: що швидкого і смачного приготувати на сніданок

Серпень уже не за горами, а це означає, що сезон кабачків поступово добігає кінця. Якщо ви ще не встигли насолодитися цими ніжними овочами — саме час зробити це зараз. Тим більше, що з кабачків можна приготувати прості, бюджетні й дуже смачні страви на сніданок.
переглядів: 32
Що святкують в Україні 14 липня?

Сьогодні, 14 липня, немає великих релігійних свят, однак у церковному календарі ця дата теж має важливе значення.
переглядів: 86
Гороскоп на 14 липня: день несподіванок і внутрішніх рішень

Астрологи прогнозують, що 14 липня стане днем, коли багато хто перегляне свої плани або раптово отримає нові можливості. Зорі радять уникати зайвої метушні й прислухатись до себе.
переглядів: 198
В Україну йде спека понад 40°C з 22 липня

22 липня, в Україні очікується справжнє випробування спекою. Про це повідомила синоптикиня Наталка Діденко. За її прогнозами, температура повітря може перевищити +40°C, а подекуди й піднятися ще вище.
переглядів: 238
Реклама