Ми у Facebook
18.04.2023, 14:00

В город - ні ногою: Що робити у Великодній тиждень

Світлий або Великодній тиждень - перші 7 днів після Христового Воскресіння вважаються часом для молитви та святкування, підготовки до Провідної неділі. Справи в городі слід відкласти на пізніший період.
Найбільш піднесено Церква відзначає перший тиждень після Пасхи, який називають Світлим, Пасхальним. Святкові великодні богослужіння з деякими відмінностями звершуються у всі дні цього тижня при відкритих Царських вратах. Кожен день носить назву Світлого: Світлий понеділок, Світлий вівторок, Світла середа… і так до Світлої суботи. Оскільки Пасхальний тиждень є суцільним святом, тому посту у середу і п’ятницю немає, Світла седмиця є загальницею.

На Світлій седмиці немає вінчань і заупокійних молитов. У Світлу суботу вперше після дня свята Пасхи Царські врата в храмах закриваються, а вірянам роздається артос – освячений на Пасху хліб – на знак Божої любові та благовоління до людей. На восьмий день після Великодня відзначають Антипасху, що в перекладі означає «замість Пасхи», інша назва цього свята – Фомина неділя. В цей день згадується, як Господь знову явився Своїм учням і апостолу Фомі, щоб переконати його Своїми ранами, що саме з Ним, а не з видінням чи примарою, зустрічалися всі свідки Його Воскресіння.

Що не можна робити у Світлий тиждень:

- Весь Світлий тиждень після Великодня не можна сумувати за померлими.
- На Великодньому тижні не дотримуються посту, навіть заради Причастя.
- У Світлу седмицю не проводять панахид.
- На Великодньому тижні не можна проводити обряд вінчання, однак дозволяється хрестити дітей.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ