Як повернути дитину з-за кордону, якщо один із батьків вивіз без згоди іншого: алгоритм дій
1. Запишіть дані людини, від якої ви дізналися про незаконне вивезення дитини: ПІБ, контактний номер телефону, фізичну та електронну адреси.
2. Перш ніж переходити до активних дій, потрібно зібрати всю інформацію про незаконне вивезення неповнолітньої особи та обставини, за яких воно відбулося. Для цього з’єднайтеся з усіма, хто може володіти необхідною інформацією: вчителями або вихователями, тренерами, репетиторами, друзями, родичами, однокласниками. Всі отримані дані необхідно одразу записувати. Це допоможе не загубити важливі деталі через стрес та встановити хронологію.
3. Зверніться до Державної прикордонної служби з запитанням, чи перетинала ваша дитина український кордон. Якщо так, то з ким та за якими документами. Залишити звернення в електронному форматі можна за посиланням.
Додайте до звернення копію власного паспорта та свідоцтва про народження дитини.
4. Якщо у дитини на телефоні було активовано функцію, що дозволяє встановити місцеположення, зверніться до оператора мобільного
зв’язку.
Подайте в Міністерство юстиції заяву:
• Про повернення неповнолітнього;
• Про забезпечення реалізації права доступу до дитини, яка знаходиться на території іншої країни.
Можна звертатися з двома заявами одночасно. Відповідно до порядку виконання конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, мін’юст відповідає за допомогу в поверненні дитини, вивезеної за кордон без згоди одного з батьків.
Отримавши заяву, Міністерство юстиції звертається до уповноважених органів України та інших держав з проханням про допомогу у виявленні місця перебування неповнолітньої особи та сприянні її добровільному поверненні на батьківщину.
Крім того, Мін’юст повідомляє заявнику про всі проміжні результати процесу повернення чи реалізації права доступу.
На яких підставах заяву можуть НЕ ПРИЙНЯТИ:
1. Між Україною та державою, до якої було переміщено дитину, не діє конвенція;
2. Вивезення відбулося раніше, ніж документ почав діяти між Україною та країною, в якій перебуває дитина;
3. Заява необґрунтована;
4. Дитині виповнилося шістнадцять років.
Заява розглядається лише в тому випадку, якщо вона обґрунтована з точки зору всіх положень Конвенції. У неї має міститися вся необхідна інформація.
Ще одна обов’язкова умова – наявність пакета документів за протоколом. У разі дотримання всіх правил міністерство юстиції надсилає заяву з супровідними паперами до центрального органу іноземної держави з метою встановлення місця перебування дитини за кордоном. Ідеальний сценарій– розв’язок питання мирним шляхом. Якщо це неможливо, Мін’юст сприяє ініціації судового процесу.
Джерело: Державна прикордонна служба України
російсько-українська війна, вивіз ідитини без згоди, вивезення дитини, Державна прикордонна служба, за кордон, дитина
Як встановлюватимуть інвалідність у 2025 році
Із початком наступного, 2025 року, документи для людей з безстроковим статусом інвалідності залишатимуться чинними.
переглядів: 331
Сьогодні почався Різдвяний піст: Яке його значення
Сьогодні, 15 листопада, стартував останній багатоденний піст 2024 року, який триватиме сорок днів – до 24 грудня, завершуючись у Святвечір. Цей період називається Різдвяним постом, адже його головна мета – духовна підготовка до великого свята Різдва Христового.
переглядів: 307
У Рівне прийшли баскетбольні дні
Місто зустрічає бабл Суперліги Favbet з баскетболу в Рівному
переглядів: 356
У Рівному виступить відомий британський диригент
Виступатиме Стівен Еллері та академічний камерний оркестр Рівненської обласної філармонії. Цей диригент у 1989 році виступав у Берліні у день відзначення падіння Берлінського муру, і вже 19 листопада концерт "Печаті ночі" за його участю відбудеться у Органному залі
переглядів: 326
Василь Вірастюк провів тренування у Рівному
Відомий український стронгмен Василь Вірастюк, дворазовий володар титулу "Найсильніша людина планети", нещодавно тренувався у Спортивному простірі "Сила" у Рівному.
переглядів: 556