Ми у Facebook
11.02.2025, 17:49

Вісім з десяти рівненських нардепів підтримали закупівлю ядерних реакторів для ХАЕС

Верховна Рада України ухвалила рішення про виділення коштів на закупівлю двох ядерних реакторів для Хмельницької атомної електростанції. Із 269 народних депутатів, які проголосували "за", вісім представників Рівненщини підтримали цю ініціативу.


Як свідчать дані поіменного голосування, серед тих, хто висловився "за", були представники "Слуги народу" Олександр Аліксійчук, Олександр Ковальчук, Олександр Салійчук, Дмитро Соломчук та Сергій Литвиненко. Також підтримали закупівлю Сергій Євтушок з "Батьківщини", Віктор М'ялик від депутатської групи "Партія "За майбутнє" та Роман Іванісов, який входить до "Відновлення України".

Натомість нардепка від "Європейської солідарності" Яна Зінкевич і представниця "Голосу" Соломія Бобровська проголосували "проти".

Раніше повідомлялося, що ДП "Енергоатом" планує закупити реактори типу ВВЕР-1000, які були вироблені в Росії та зберігалися в Болгарії після призупинення будівництва АЕС Белене у 1990 році. В компанії запевняють, що Україна зможе самостійно обслуговувати ці реактори і не купуватиме для них російські компоненти.

Соломія Бобровська різко розкритикувала це рішення, заявивши, що воно є "абсурдним" в умовах війни, коли Україні бракує коштів на військові потреби.

На своїй сторінці вона написала:

"Верховна Рада проголосувала за купівлю в Болгарії російських атомних реакторів в активній фазі довгої виснажливої геноцидної російсько-української війни! Україна вбухає купу грошей (понад 1 млрд доларів!) в абсолютно наразі абсурдне "атомне будівництво" – для Хмельницької АЕС, замість будівництва військового, вкладень в потреби фронту та оборонної промисловості вже зараз!"

Нардепка також наголосила, що це рішення є не лише ризикованим з огляду на безпеку, а й може призвести до розкрадання державних коштів.



Нагадаємо, що будівництво третього та четвертого енергоблоків ХАЕС розпочали ще у 1980-х роках, але згодом призупинили через накладений мораторій. У 2024 році Верховна Рада повернулася до питання добудови, а уряд запропонував реалізовувати цей проєкт виключно коштом "Енергоатому" без залучення державного бюджету.





На правах реклами