Ми у Facebook
03.05.2023, 15:15

У травні стане відомо, чи перейде ПЦУ на новий календар

Фото: gazeta.ua

Православна Церква України активно готується до календарної реформи. Саме у травні 2023 року ПЦУ постане перед важливим вибором – перейти на новий (григоріанський або новоюліанський) календар або ж залишити календар старого стилю (юліанський).
Питання переходу на новий календар гостро актуалізувалося з початком вторгнення росії на територію України. На даний час УГКЦ вже прийнала рішення про перехід на григоріанський календар з 1 вересня 2023 року. ПЦУ ж поки чекає такої ухвали.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній розповів, що рішення щодо нового церковного календаря розглядатимуть під час Архієрейського собору, який відбудеться цього місця.

«Втілення цієї реформи насамперед дасть змогу перейти на більш точний календар й уникнути в майбутньому поступового зміщення нерухомих свят. І хоч на цьому шляху ще залишаються деякі труднощі, проте переконаний, що з Божою допомогою ми їх вирішимо»,
– заявив Епіфаній в інтерв'ю виданню Gazeta.ua.

Митрополит також наголосив, що питання переходу на новоюліанський календар не стосується православного віровчення - воно є незмінним.

За словами Епіфанія, Православна Церква України «обрала стратегію виважених і поступових кроків, щоб підготувати паству й не отримати церковного розділення через це питання».


На правах реклами