Ми у Facebook
13.05.2023, 11:40

Розсади та способи їх лікування

Здорова розсада – запорука гарного врожаю! Сьогодні розповімо про найпоширеніші захворювання розсади та способи лікування!
Зберігайте корисний пост себе і ділитесь з друзями!

Бура плямистість або кладоспоріоз – грибкове захворювання, при якому на листі з'являються дрібні жовті плями, що темніють з часом. За підсумками листя скручується, засихає і опадає.
Для профілактики та лікування на ранній стадії можна використовувати Алірин-Б, Гамаїр, Споробактерін, Трихоплант, Фітоспорин-М.
Якщо рослина уражена сильно - Абіга-Пік, Браво, Консенто.

Вертицильозне в'янення - грибкове захворювання, що характеризується втратою тургору. Починається все з верхівок рослин.
Також може виникати міжжилковий некроз та плямистість. Для того щоб уберегти від цієї рослини, потрібно дотримуватися всіх правил передпосівної обробки, знезаражувати сам грунт і здійснювати грамотний догляд.
Якщо рослини вже уражені, допоможе Превікур Енерджі чи Максим Дачник.

Випрування сходів – трапляється, якщо плівка або кришка «парника» була прибрана не вчасно.
Щоб цього уникнути, стежимо за вологістю всередині теплички, регулярно провітрюємо сходи, видаляємо конденсат з укриття.

Ризоктоніозна або коренева гниль - при високій температурі та вологості хвороба проникає з ґрунту, вражаючи коріння рослин. Характеризується появою іржавого нальоту та подальшим загниванням коренів, витонченням і розм'якшенням стебел та появою мокнучих плям на листі. Уражені рослини потрібно видалити, а здорові пересадити в нові ємності, обробивши землю біопрепаратами: Алірин-Б, Бактофіт, Гамаїр, Фітоспорін-М.

Чорна ніжка – бактеріальна хвороба молодої розсади. На стеблах заражених рослин з'являється темна перетяжка, уражена ділянка стає бурою або чорною, сіянці жовтіють і в'януть. Якщо сіянці уражені, негайно видаляємо їх, пересаджуємо здорові сіянці в окремі ємності з новою землею, скорочуємо полив та обробляємо рослини фунгіцидами: Алірін-Б, Гамаїр, Фітоспорін-М.

На правах реклами