Дарія МУЗИКА: “Щасливі усмішки та позитивні відгуки пацієнтів – моє натхнення”
“Звичайне чищення зубів може запобігти багатьом проблемам”
– Пані Даріє, які є основні правила правильного догляду за яснами?
– Перше та найголовніше – потрібно регулярно, через кожні 12 годин, чистити зуби. Адже бактерії, які завжди є у ротовій порожнині, утворюють колонії на зубах чи імплантатах. Вони провокують виникнення проблем із зубами та яснами, у тому числі й зубний камінь. Його не можна прибрати самотужки, тож варто проходити періодичний огляд у пародонтолога. Це дозволить попередити чимало проблем.
Друге – треба постійно змінювати зубну щітку. Як правило, рекомендують купувати нову через кожних три місяці, але можна й раніше. Зверніть увагу, якщо ворсинки розходяться у різні сторони, то час придбати нову щітку. Адже стара створюватиме дискомфорт під час чищення, і наліт таким “інструментом” ви добре не вичищатимете. Якщо ви перехворіли якимись інфекційними захворюваннями ротової порожнини, теж не зволікайте із заміною щітки. Також варто користуватися інтердентальними щітками (йоржиками), які ефективно вичищають між зубами. Але варто розуміти: їх потрібно підбирати індивідуально, тому за допомогою варто звернутися до свого лікаря. Не варто забувати і про монопучкову щітку, яка ефективно вичищає ділянки лінії ясен. Вона особливо ефективно підходить власникам брекет-системи.
Не слід нехтувати й зубною ниткою, яка забирає залишки їжі. Вона ефективна як для дорослих, так і для дітей. Для малечі краще використовувати нитку, яка виглядає як рогачка. Можна навіть сказати, що дітям обов’язково користуватися зубною ниткою. Якщо говорити про ефективну гігієну ротової порожнини, слід під час вечірнього чищення зубів користуватися скребком для язика, адже на ньому теж є бактерії, які можуть провокувати неприємний подих.
Базовим засобом для догляду за здоров’ям ясен є паста. Якщо немає проблем із яснами, то стандартна зубна паста повинна містити фтору 1450 ppm. Головне – паста не повинна містити дешеві піноутворювачі: лаурилсульфат натрію (SLS), лауретсульфат натрію (SLES), парабени (Metylparaben, propylparaben), антисептики (хлоргексидин, триклозан), соду (Sodium bicarbonate), аби не спричиняти алергічних реакцій.
– Скажіть, будь ласка, а наскільки болючим є прийом у пародонтолога?
– Якщо це плановий огляд, то він абсолютно безболісний. Його можна порівняти зі спа. Якщо у пацієнта є захворювання, які спричиняють біль ясен, то можна скористатися знеболювальними засобами, які мінімізують неприємні відчуття. Сучасні засоби дозволяють повністю знеболити процес.
“Діти переймають звички у дорослих”
– Пані Даріє, ви у школах проводите уроки гігієни. Розкажіть, будь ласка, чому так важливо працювати з дітьми?
– Насамперед, я наголошую на тому, що звичка ретельно й регулярно чистити зуби має бути буденною навичкою – як, скажімо, вмиватися чи розчісуватись. Та слід усвідомити, що діти переймають звички від дорослих, тож не варто думати, що вони дбайливо ставитимуться до своїх зубів та ясен, відвідуватимуть регулярно лікарів, якщо їхні батьки цього не роблять. Щодо уроків гігієни, то, судячи з відгуків вчителів та батьків, діти почали більше приділяти уваги догляду за зубами, зацікавилися додатковими засобами, наприклад, шкребками для язика чи зубною ниткою. І батьків теж заохочують до цього. Тож, вважаю, що це дуже важлива соціальна ініціатива.
– Як у вас виникла ідея проводити такі уроки гігієни?
– Класний керівник моєї молодшої сестри, яка на той час ще навчалася у школі, звернулася до мене із проханням завітати на урок “Основи здоров’я” й розповісти про догляд за зубами. Підготувавшись, я провела урок, після якого до мене почали телефонувати вчителі з інших шкіл із подібними запрошеннями. Так само зверталися до мене й батьки, коли бачили фото з уроків у моєму Інстаграмі.
– В яких класах ви проводили такі уроки?
– В багатьох – від третього і аж до восьмого. Для кожної вікової групи адаптовувала наповнення уроку. Я влаштовую вікторини, переможці отримують невеликі призи – зубні щітки та пасти. Це заохочує школярів цікавитися тим, як правильно доглядати за зубами та яснами.
– І до вас можуть звернутися будь-хто із вчителів або батьків?
– Так, я відкрита до діалогу. Мені можна написати через соціальні мережі.
– Скажіть, будь ласка, а відключення електроенергії впливають на вашу роботу?
– Жодним чином, адже є генератор, тож можна отримати усю необхідну медичну допомогу.
“Можливість повернути радість здорового життя є найкращою мотивацією!”
– Що вас найбільше надихає у роботі?
– Щасливі усмішки та позитивні відгуки пацієнтів – моя найбільша винагорода та мотивація. Особливо подобається лікувати ті проблеми, які попередні спеціалісти називали безнадійними й такими, які не можна вилікувати. Подобається вирішувати ті проблеми, з якими люди жили роками, після чого мої пацієнти повертаються до комфортного життя. Це найбільше мотивує, адже заради цього я і працюю. Людина із хворими яснами не матиме здорових і красивих зубів. Здорову посмішку можуть забезпечити лише здорові ясна. Можливість повернути радість здорового життя і є найкращою мотивацією!
– Скажіть, які у вас плани на цей рік, чого б ви хотіли досягти?
– Це перший рік, на який я нічого конкретного не планувала. Звісно, я буду продовжувати займатися самоосвітою, адже моя робота вимагає постійного самовдосконалення. Як зазвичай, відстежуватиму усі нові досягнення у пародонтології, аби переймати їх і бути ще ефективнішою у своїй діяльності. Й без сумніву, наближати Перемогу, працюючи на своєму фронті!
Як записатися на прийом до Дарії Музики?
Стоматологія “Медіан”, 3 поверх
м. Рівне, вул. Грушевського, 24
Телефон: 0673247514
Інстаграм: instagram.com/dr.muzyka_dariia/
Дарія Музика, Стоматологія “Медіан”, посмішка, здорові зуби та ясна, уроки гігієни, правила правильного догляду за яснами, пародонтолог
Розклад занять "Школи відповідального батьківства" на листопад у перинатальному центрі
У листопаді Обласний перинатальний центр відкриває двері для майбутніх батьків, запрошуючи їх на заняття в "Школі відповідального батьківства".
переглядів: 182
Свята, іменини та прикмети 5 листопада
5 листопада 2024 року — вівторок. 986-й день війни в Україні.
переглядів: 259
Шок в шоці: у Луцькому соборі зявились фрески з бізнесменами
У Кафедральному соборі святої Трійці, що знаходиться у Луцьку, створили зображення волинських бізнесменів.
переглядів: 460
День залізничника в Україні: щирі вітання та теплі побажання
залізниця — це не тільки про прибуття та відправлення, це про людей і любов, яка захована в дрібницях подорожі.
переглядів: 460
Хто підлягає мобілізації в Україні: правила для військовозобов'язаних та призовників
В Україні надалі діє воєнний стан і продовжують призивати військовозобов'язаних громадян на службу.
переглядів: 419