Ми у Facebook
05.06.2023, 10:29

Максим КУБА: “Вчасна діагностика виявляє онкологічну патологію”

Усі, без винятку, онкологічні процеси на початкових стадіях ніяк себе не проявляють, вони безсимптомні. А тому найбільш високі шанси позбутися хвороби – діагностувати онкологічне захворювання на ранніх стадіях. Важливу роль у такому процесі діагностики відіграє сучасне обладнання та новітні методи дослідження.

– Максиме Костянтиновичу, розкажіть про сучасні методи променевої діагностики. У чому вони полягають?
– Найбільш ефективними та сучасними методами діагностики онкологічних захворювань є проведення УЗД (ультразвукове дослідження), КТ (комп’ютерна томографія) і МРТ (магнітно-резонансна томографія).
Ультразвукова діагностика – це неінвазивний метод дослідження організму за допомогою високочастотних ультразвукових хвиль. Ці хвилі надходять до організму й відбиваються до датчика, він сприймає, переробляє і виводить їх у вигляді зображення на монітор.
Комп’ютерна томографія – метод діагностики онкологічного захворювання, при якому відбувається багатошарове сканування за рахунок рентгенівських променів.
Магнітно-резонансна томографія – томографічний метод дослідження внутрішніх органів і тканин з використанням фізичного явища, ядерного магнітного резонансу.

– У чому саме полягає відмінність методів СКТ та МРТ? – Головна відмінність МРТ від КТ полягає не тільки в принципі дії, а й в тому, що МРТ краще сприймає м'які тканини, а СКТ – кісткові структури.

– Пане Максиме, а в яких випадках застосовують діагностику з введенням контрастних речовин? – При СКТ або МРТ, коли є підозра на онкологічну патологію, обов’язково обстеження мають проводитись з контрастними речовинами.

– Максиме Костянтиновичу, в чому переваги методу УЗД перед СКТ та МРТ? – Однією з головних переваг УЗД вважається безпечність цього методу дослідження, він не має променевого навантаження. Тому дослідження можна проводити всім, хто його потребує (у тому числі вагітним та дітям). Окрім цього, УЗД можна робити хоч щодня. Також до переваг УЗД можна віднести наступне:
швидкість проведення процедури та її безболісність;
швидке отримання результатів дослідження;
висока інформативність;
можливість виявлення захворювань на ранній стадії;
проведення біопсій під контролем УЗД.

– А що найчастіше досліджуєте? – Найчастіше доводиться обстежувати молочну та щитоподібну залозу, органи черевної порожнини, трансвагінальне, трансректальне обстеження, а також лімфатичні вузли.

- Максиме Костянтиновичу, що саме варто профілактично обстежувати? – Обов’язково потрібно проводити комплексний огляд органів черевної порожнини, обстежувати щитоподібну залозу; жінкам варто один раз в рік обстежувати молочні залози та проводити трансвагінальне УЗД, а чоловікам – передміхурову залозу.
Не варто забувати, що всі онкологічні процеси на початкових стадіях ніяк себе не проявляють: візуально нічого не змінюється, нічого не болить, нові відчуття не з’являються. А от помітити перші патологічні зміни в органах та системах можна за допомогою УЗД. І це дуже часто дозволяє пацієнту отримати більш ощадливе для його здоров’я лікування.
Тож я не просто раджу з профілактичною метою проходити УЗД, а наполегливо рекомендую! Краще захворювання профілактикувати, попередити, аніж потім, дорогою ціною, в усіх сенсах, їх лікувати.







На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ