Як перетворити брудну воду в питну
Хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ – можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах на території, підтопленій внаслідок підриву ГЕС країною-терористом.
На місцях вже працюють фахівці Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) та відбирають проби води з водойм та криниць тощо.
Щоби знизити ризик виникнення інфекційних захворювань на уражених територіях, дотримуйтеся таких правил:
✅ Пийте тільки бутильовану або привізну воду.
✅ Воду для приготування їжі і господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел. Річка чи криниця у дворі – більше не є перевіреними джерелами води. Як і водопровід, призначений для технічних цілей.
✅ Кип’ятіть або дезінфікуйте в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду. Проте пам’ятайте, що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення!
✅ Відмовтеся від продуктів, які були підтоплені водою (навіть від консервації).
✅ Піддавайте всі продукти термічній обробці (варіння, смаження, запікання).
✅ Ретельно мийте руки з милом.
✅ Не вбирайтеся в одяг, який був забруднений під час підтоплення, без попереднього прання та дезінфекції.
❗ У наступні 3-5 днів на Херсонщині та підтоплених районах на Запоріжжі через стрімке падіння рівня води спостерігатиметься мор риби. Збирати таку рибу і вживати (солити чи в’ялити) категорично заборонено! Є ризик захворювання на ботулізм.
В областях формуються запаси антибіотиків та сорбентів для лікування гострих кишкових інфекцій.
❗ У разі якщо ви відчуваєте болі в животі, маєте блювання, діарею, підвищену температуру тіла та інші незвичні симптоми, не вдавайтеся до самолікування – негайно звертайтеся до лікаря.

споживач, брудна вода, знезараження води, стерилізація води, як очистити воду
Місячний посівний календар на жовтень 2023 року для садівника, городника та квітникара

У жовтні садово-городній сезон добігає кінця, але залишилися ще справи, які треба закінчити. Необхідно підготувати грядки до посадки озимини, провести підзимовий полив саду. Посадку саджанців дерев або чагарників не відкладайте на кінець жовтня.
переглядів: 254
Моті: як приготувати нашумівший японський смаколик в домашніх умовах

Тонкий шар рисового тіста, море вершкового крему та соковиті ягоди. Це яскраве тістечко, яке підкорило соціальні мережі, в Японії готують кілька годин. Але завдяки цьому простому рецепту зробити десерт зможе навіть недосвідчений кулінар.
переглядів: 218
Недосип: чим загрожує і звідки береться зайва вага

Згідно з останніми науковими дослідженнями, недолік сну викликає зміни в роботі організму на клітинному рівні, а також впливає на гормональний фон. Гормон голоду грелін починає виділятися з триразовою силою, через що зростає ймовірність переїдання.
переглядів: 244
Що змінилося з 1-го жовтня: Комунальні тарифи та опалювальний сезон 2023

Тарифи в жовтні 2023 року підвищувати не будуть. Тариф на світло з 1 червня становить 2,64 грн/кВт. Міністерство енергетики обіцяє, що він збережеться до кінця опалювального сезону. Тариф на газ залишиться на рівні 7,96 грн/кубометр. Тарифи на воду також залишаються незмінними.
переглядів: 258
Жовтень наступив: сьогодні на українців очікує магнітна буря

У понеділок, 2 жовтня, магнітосфера Землі буде трохи вразливою, але це не призведе до значних магнітних бур. За останні 24 години сонячна активність залишалася на помірному рівні. На Сонці відбулося чотирнадцять спалахів класу C і два спалахи класу M, найсильніший з яких був спалахом класу М2,5.
переглядів: 315