Ми у Facebook
19.06.2023, 11:05

Шість правил догляду за полуницею в липні-серпні

Запашна полуниця, яку ми чекали цілий рік, потихеньку відходить у забуття і чекати її знову доведеться багато холодних місяців. Це означає, що настала середина літа. І саме в цей час ми звертаємо увагу на кущі полуниці, щоб забезпечити врожай наступного року.
У липні, серпні та вересні полуниця переживає другу фазу інтенсивного росту листя, появи нових пагонів (однорічних міні-кущиків) і формування квіткових бруньок.

Вони накопичують поживні речовини, які дозволять рослині сформувати ягоди в наступному році. Тому так важливо подбати про кущі саме зараз.

Ароматна ягода вже відлітає, а значить настала середина літа. І саме час почати доглядати за кущами полуниці, щоб забезпечити свій урожай наступного року. Адже в липні, серпні та вересні полуниця переживає другу хвилю розростання листя, появу нових ріжків (однорічних міні-коренеплодів) і формування нових квіткових бруньок.

Догляд за полуницею після плодоношення

1. Обріжте старе листя
Старі листя, які виконали свою функцію, починають відмирати. Важливо вчасно видаляти їх, не пошкоджуючи молоде листя. Чим раніше ви це зробите, тим легше буде, а хвороби і шкідники, що з’явилися в сезон на старих листках, не встигнуть перенестися на нові.

2. Розпушити ґрунт
Грунт в міжряддях обережно розпушують на глибину 10 см. Рихлити землю безпосередньо біля кущів не можна, щоб не пошкодити їх кореневу систему, яка у полуниці досить поверхнева. Під час розпушування злегка присипте кущі, щоб додаткові коріння, що відростають від розеток полуниці, опинилися під шаром грунту.

3. Підживіть рослини
У цей період полуниця дуже вимоглива до поживних речовин. У цьому допоможуть спеціальні збалансовані готові органічні добрива для полуниці або натуральні добрива. Дуже хороший результат дає перегній, який і удобрює ґрунт, і покращує його структуру.

4. Вода
Грунт до кінця сезону підтримуємо у вологому стані, поливаючи ряди полуниці рідко, але рясно. Після рясного поливу видаліть бур’яни. Щоб на поверхні грунту після поливу не утворилася кірка, грядку засипте торфом або соломою.

5. Видалити вуса
Обріжте будь-які відрослі вуса. Чагарник витрачає свою енергію на створення дочірніх розеток, а видалення нових пагонів стимулює утворення нових листя і бутонів. Сильно відросло молоде листя сприяє більш успішній зимівлі. Видалення вусиків стосується вже великих двох-трирічних кущів.

Якщо кущі ще молоді, то в кінці липня — на початку серпня їх варто ущільнити, злегка присипавши нарости землею і дати їм підрости.

З іншого боку, з п’ятирічної полуницею прощайтеся без жалю. На наступний рік вони займуть багато місця, а плодоносити будуть мало в мізерних кількостях.

6. Позбавтеся від шкідників
Якщо ви помітили, що зростаюча молода листя полуниці зморщується і деформується, це означає, що рослини заражені суничним кліщем. Обробіть полуницю будь-яким протикліщовим препаратом (акарицидом). Хороший результат дає Актеллік, Тіовіт Джет або розчин колоїдної сірки. Іноді на листках з’являються іржаво-бурі плями, наз плямистість листя полуниці біла. Рослина скидає це листя. Щоб уникнути зараження, обробіть кущі хлорокисью міді після збору останніх культур.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ