Ми у Facebook
28.06.2023, 12:02

Рівненська волонтерка про те, як вдалося зібрати мільйон гривень на перемогу

Є люди, які можуть робити одну благодійну акцію і на тому «згаснути», а є ті для кого це стає справжнім стилем життя. Це ті рідкі випадки, коли ти намагаєшся докласти максиму зусиль для того, щоб об’єднувати навколо себе людей та тоді це блискавично вдається.
Прекрасно, що у Рівному є такі люди, які не просто йдуть, а біжать на зустріч нашій великій українській перемозі. Саме такою є Катерина Марчук, яка постійно долучалася до різних благодійних акцій. А з початку повномасштабного вторгнення особливо активно допомагає військовим, переселенцям та постраждалим від війни. Інколи здається, що її натхнення та сили вистачило б на кількох людей. Але насправді вона звичайна людина зі своїми внутрішніми страхами та хвилюваннями, з родино, якій теж потрібна підтримка та турбота, але вона дуже добре знає ціну кожного мирного дня і намагається робити свій внесок для тих, хто тримає над нами мирне українське небо.



За цей час за її з командою плечима десятки організованих ярмарків по всьому світу. А скільки маленьких, місцевих заходів відбулося – напевно вже і вона сама не здатна перерахувати. Катерина Марчук переконана, що тільки разом ми – велика сила і варто щодня запитувати себе, що я сьогодні зробив для перемоги.

Про те, як вдається знаходити час для всього та надихати людей на добро – читайте в інтерв’ю з волонтеркою.

– Катерино, розкажіть ваші перші емоції від початку повномасштабного вторгнення?

- Зрозуміло, що як і у всіх в мене був страх, паніка та тривога. Але, напевно, навіть не стільки за себе, скільки за дітей, яких у мене троє. Адже коли ти живеш у страху і не знаєш, що тебе чекає завтра і чи це завтра взагалі настане, то це дуже страшно. Ми з дітьми на певний період часу, в перші місці війни, поїхали до Польщі. Далі мені вдалося там, на місці, допомагати і іншим мамам та діткам з Рівного, які шукали прихистку в Польщі тікаючи від війни. Скажу чесно, дехто думає, що будучи за кордоном, ти хвилюєшся менше, а насправді в тебе постійно телефон в новинах. Ти переживаєш за чоловіка, який в Україні, за своїх рідних серцю людей. Але в певний момент я для себе зрозуміла, що не можу сидіти і просто чекати того, що перемога прийде.

- Знаю, що в Польщі ви почали проводити ярмарки на підтримку наших захисників. Як у вас виникла така ідея?

– Я вже говорила, що сидіти і нічого не робити я не могла. Разом з тими дівчатами, які теж з дітьми виїхали в Польщу, ми вирішили робити свій внесок у перемогу. Ідея проведення ярмарок виникла тоді, коли вже гуманітарної допомоги для України від країн Європи надходило все менше і менше. Бо ще до початку ярмарків ми допомагали завантажувати, доправляти гуманітарну допомогу, яка надходила до Польщі з різних куточків світу. Ми знайшли склад, де приймали, сортували допомогу та передавали її до України. Але ми бачили, що з кожним тижнем цієї допомоги стає все менше. Тоді й зародилася ідея провести ярмарок. Скажу чесно, що не думала, що ця ініціатива переросте в масштабний рух не тільки в сусідній Польщі, а й в інших країнах і завершиться грандіозною зібраною сумою у нас, в Рівному. А потім продовжиться ярмарками у поєднанні з культурно-мистецькими заходами.



– Пам'ятаєте перший ярмарок, як вдалося зорганізувати людей?

– Спершу ярмарок пройшов у невеличкому польському містечку Янові-Любельському і мав успіх. Біженці з України, які проживали там у містечку, радо відгукнулися допомогти з організацією. Також масу виробів передали й рівняни, які розуміли, що всі виручені кошти підуть на підтримку наших захисників. Було дуже приємно бачити, як наші волонтери, практично не знаючи польської намагалися донести людям правду про війну в Україні та пояснити, чому ми не маємо права не допомагати їм. А поляки з відкритим серцем купували вироби, щоб підтримати наші збори на придбання автомобілів для ЗСУ. Потому, наступні ярмарки вже проходили у Любліні. Адже у більших містах є можливість залучити ще більше людей, туристів та привернути увагу до війни в нашій країні. Ми досягали поставлених цілей і розуміли, що можемо рухати цю справу далі, адже маємо велику мету – підтримка наших ЗСУ.

– З подібними ярмарками ви побували не тільки в Польщі, як реагували іноземці? Адже з поляками ситуація більш зрозуміла, вони ж від початку війни наші беззаперечні партнери. А які інші?

– Щемливо до сліз! Адже кожний іноземець, який завітав на ярмарок, висловлював слова підтримки для України! Ми бачили, як поляки, португальці, іспанці та й усі іноземці, з якими довелося зустрітися, вболівають за нашу перемогу! Хотілося б, щоб ті українці, які зараз живуть за кордоном, теж постійно організовували подібні акції, бо зараз Україна захищає мир усієї Європи і ми маємо про це гучно заявляти! Прикро, що зараз подібних акцій по світу стало менше, що самі ж українці, які зараз за кордоном почувають себе безпечно і не прагнуть масово доводити світу, що якщо ми не спинимо рашистів, то ця нечисть постукає і в інші двері…

– Як відрізнялося сприйняття у різних країнах? Де зустрічали тепліше?

– Не можна такого виділити! Адже кругом, де б я не бувала, відчувала надзвичайну підтримку України! І це дійсно приємно. Зі свого боку, ми намагалися всіляко показати світу, що ми стали вимушеними переселенцями через війну. Але навіть перебуваючи далеко від дому, хочемо працювати на благо країни.



- Які були перші емоції після повернення до України і як продовжилася ваша благодійна робота вже тут?

- Україна – це найкраща країна світу, де б я не була моє серце завжди тут. Я рада бути поруч з рідними, але після всіх емоцій я зрозуміла, що будучи тут, у Рівному я просто мушу не йти, а бігти до перемоги і просити для цього підтримки інших людей. Це підтримка зборів, організація заходів і знову ж таки вже традиційні для світу, наші ярмарки.

– Не можу не зазначити, що одна з ярмарок, яка була вже у Рівному, зібрала просто колосальну суму коштів. Розкажіть про це детальніше.

– Чи вірила я колись, що ми зможемо зібрати мільйони для наших захисників? Напевно, ні, але чи я працювала з командою для того, щоб це стало реальністю? Так. І нам дійсно це вдалося. На ярмарку у ТРЦ Happy Mall під час його відкриття нам вдалося зібрати спільними зусиллями мільйон гривень на підтримку тих, хто боронить наше мирне небо. Я впевнена, що насправді навіть це не межа. Бо наша сила у єдності…



- Зараз ви щодня робите акценти на різних зборах, готуєте все нові та нові заходи. Скажіть, як активно зараз люди підтримують такі ініціативи. Адже війна вже йде другий рік…

- Знаєте я на це говорю завжди так – ми не можемо ніколи втомлюватися, бо якщо наші захисники втомляться, що буде з нами тоді?! Ми – надійний тил і маємо бути ним до перемоги і після неї. Люди втомилися від війни, а особливо коли немає тривог та прильотів, то всім хочеться жити власним життям. Але є найбільше АЛЕ – за це наше мирне життя хтось віддає власне життя і це та найвища ціна нашої великої перемоги. Знаю точно, що кожен наш день має починатися з думок про те, як я сьогодні можу наблизити перемогу, та завершуватися молитвою за наших захисників з думками про те, яким є сьогодні мій внесок у їхню підтримку. Тільки так ми обов'язково переможемо!



“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів"






На правах реклами