Ми у Facebook
02.07.2023, 08:23

Радіаційна загроза вибухів на ЗАЕС: як вберегти тварин?

Save Pets Of Ukraine зібрала поради ветеринарів, кінологів і зоопсихологів щодо того, як захистити домашніх тварин у разі ядерної загрози. Власників закликають заздалегідь піклуватися про безпечні умови для своїх домашніх улюбленців.
З урахуванням загрози підриву Запорізької АЕС та можливого викиду радіації, всі пильнують про свою власну безпеку і безпеку своїх близьких. Однак важливо не забувати про тварин, які також можуть постраждати в цій ситуації.


ПРАВИЛА КУПАННЯ ТВАРИН:

У разі вибуху, якщо тварина перебувала на вулиці, необхідно негайно вимити її. Найкраще використовувати шампунь або мило.

Під час процедур купання, важливо дотримуватися власної безпеки: використовувати гумові рукавички та маску для обличчя; закрити всі порізи або подряпини на власному тілі і тілі тварини, щоб уникнути потрапляння радіоактивних матеріалів; після миття тварини необхідно ретельно помити руки й обличчя.

БЕЗПЕЧНЕ ПРОСТОРОВЕ ОРГАНІЗУВАННЯ:

Експерти рекомендують протирати миски та килимки для домашніх тварин. Ганчірки слід покласти у пакет або пластикову коробку, яка герметично закривається, й перенести в місце, недоступне для людей і тварин.

ГОДУВАННЯ:

Найбезпечніше годувати тварин кормом, який знаходиться у закритих герметичних банках або пакетах. Рекомендується завчасно придбати ці продукти.

Корм для домашніх тварин також слід зберігати в герметичних контейнерах, таких як банки або коробки. Перед відкриттям контейнера, його потрібно протерти вологою тканиною або чистим рушником.

ЗАПАС ВОДИ:

Для тварин необхідно заздалегідь підготувати запас води у щільно закритих контейнерах, оскільки вода з кранів, водоймищ та криниць може бути небезпечною під час радіаційної небезпеки.

За якістю повітря у Рівному можна слідкувати дистанційно

Стратегія обмеження води для тварин з метою зменшення потреби у вигулі
ТУАЛЕТ ДЛЯ КОТІВ:

Замість наповнювача для котів можна використовувати газети та пелюшки. Важливо використовувати тільки засоби, що зберігалися в закритій упаковці. Якщо наповнювач або пелюшки були у відкритій упаковці під час аварії з викидом радіації, їх використання стає небезпечним, оскільки вони можуть мати поглинальні властивості, зауважують представники Save Pets Of Ukraine.

Екскременти котів слід розглядати як потенційно забруднений матеріал - їх необхідно уникати контакту з голими руками й відразу запаковувати, так само, як і інші забруднені речі.

ТУАЛЕТ ДЛЯ СОБАК:

У внутрішньому приміщенні рекомендується виділити окремий простір, де собака зможе сходити в туалет, оскільки протягом певного часу виходити на вулицю може бути заборонено. Рекомендується заздалегідь підготувати ящик з ґрунтом, який нагадуватиме собаці привичне місце і слугуватиме тимчасовим туалетом для неї.

У перший день собака може не скористатися туалетом, оскільки має свої власні звички, зауважують фахівці. Власникам рекомендується спостерігати за твариною, а в разі, якщо вона проявляє знаки того, що хоче сходити в туалет, як-небудь скаржиться або шукає кутки в будинку, її слід відвести до спеціально призначеного місця й пояснити, що тут можна сходити в туалет.

Навіть якщо нічого не вийшло, не тисніть і через годину повторіть. Пояснюйте спокійно, що зараз такі умови, на жаль, але це тимчасово, – коментують у Save Pets Of Ukraine.

Фахівці також запевняють, що собака не буде постійно ходити в туалет у будинку після кількох днів його використання. Щоб полегшити цей процес, можна зробити собаці теплі компреси на живіт. Наприклад, покласти теплу вологу серветку або рушник і помасажувати. В жодному разі не рекомендується вживати сечогінні або проносні препарати.

Загроза вибуху на ЗАЕС: що робити мешканцям Рівненщини в разі радіаційної катастрофи

ЯК ПЕРЕМІЩУВАТИСЯ:

Невеликих тварин, під час переміщення до більш безпечного місця, можна помістити в контейнер для переноски і обмотати його поліетиленом, залишивши отвір для доступу та дихання. Отвір слід закрити кількома шарами марлі.

Більших собак перед виходом рекомендується одягнути в їхню власну одежу. Краще, якщо це будуть зимові речі, такі як куртки, взуття тощо. Рекомендується обмотати намордник марлею.

"ТРИВОЖНА ВАЛІЗКА" ДЛЯ ТВАРИНИ:

Фахівці рекомендують підготувати "тривожну валізку" для тварини, в яку слід покласти сухий корм, переноску, воду, миску або поїлку, запас ліків, документи, вологі серветки, підстилку, повідцю, намордник та пакети для фекалій.

Під час перебування з твариною вдома власникам радять зберігати звичний режим, гратися та вчити команди.





На правах реклами