Ми у Facebook
04.07.2023, 23:33

Як зупинити кровотечу в домашніх умовах: 8 ефективних способів

Кровотеча – серйозна проблема, яка може виникнути раптово та призвести до небезпечних наслідків, якщо не вжити необхідних заходів. У деяких ситуаціях, наприклад, при невеликих порізах та травмах, зупинити кровотечу можна самостійно, використовуючи доступні інструменти та матеріали.
Тому варто заздалегідь купити медичний джгут та інші засоби для зупинення кровотечі у домашніх умовах.

Засоби для зупинки кровотечі


Розглянемо основні найефективніші засоби та способи для зупинення кровотечі:

• Застосуйте тиск.

Застосування тиску на поранення – один з ефективних способів зупинити кровотечу в домашніх умовах. Для цього візьміть стерильний бинт або чисту суху тканину та надавіть обома руками на рану. Давити треба сильно та до тих пір, поки кровотеча не зупиниться.

Метод дозволяє стиснути судину і зменшити притікання крові до рани. Його можна використовувати в разі невеликих кровотеч з місць, які легко доступні для компресу, таких як руки, ноги, стегна та живіт.

• Підніміть постраждалу кінцівку.

Щоб припинити кровотечу, необхідно зменшити потік крові. Тому, якщо можливо, підніміть постраждалу кінцівку. Якщо відбулася травма руки, її слід підняти над головою, якщо травма нижньої кінцівки – лягти й підняти постраждалу ділянку вище рівня серця.

• Прикладіть лід.

Лід – один з найпростіших та найефективніших способів зупинити кровотечу в домашніх умовах. Холод сприяє стисненню судин і зменшенню притоку крові до поранення, тим самим зупиняючи кровоток. Лід можна використовувати в разі невеликих кровотеч з місць, які легко доступні для охолодження, таких як руки, ноги, обличчя. Для цього оберніть шматочок льоду у чисту суху тканину та прикладіть до рани.

• Використайте чай.

Застосування чаю для зупинення кровотечі – один з народних методів домашньої допомоги в разі невеликих кровотеч. Чай містить таніни – речовини, які допомагають стиснути кровоносні судини і зупинити кровоток. Також цей напій допомагає вбити бактерії. Для зупинки кровотечі змочіть чайний пакетик водою та прикладіть до рани.

• Використайте вазелін.

Вазелін не є прямим засобом для зупинки кровотечі, проте він може бути корисним як допоміжний засіб для зміцнення затискання поранення.

Для застосування вазеліну для зупинення кровотечі, спочатку потрібно зупинити кровотік, накладаючи на поранення джгут або стиснувши рану рукою. Потім на поверхню поранення можна нанести невелику кількість вазеліну.



• Придбайте в аптеці гамамеліс.

Гамамеліс – це рослина з антибактеріальними властивостями, яка може допомогти в зупинці кровотечі. Вона містить таніни, які зміцнюють стінки кровоносних судин. Також гамамеліс має заспокійливі властивості, які можуть допомогти зменшити біль та запалення в області поранення.

Для застосування гамамелісу для зупинення кровотечі, потрібно злегка зволожити ватний тампон у відварі трави й нанести на поранення.

• Використайте антиперспірант.

Хлорид алюмінію в антиперспіранті може сприяти звуженню кровоносних судин, що допомагає зупинити кровотечу. Проте використовувати такий спосіб не зовсім безпечно, бо це може призвести до подразнення та запалення шкіри. Тому користуйтеся цим способом у крайніх випадках.

• Візьміть ополіскувач для рота.

Цей спосіб слід використовувати у разі виникнення кровотечі у порожнині рота. Спирт, що міститься в рідині для полоскання рота, діє як в'яжучий засіб, тож дозволяє домогтися швидкого згортання крові.

Якщо кровотечу вдалося зупинити, гарно промийте рану та накладіть чисту суху пов’язку.

Висновок


Найчастіше зупинити кровотечу вдається самостійно. Проте слід відзначити, що якщо кров не зупиняється, необхідно негайно звернутися до лікаря або швидкої допомоги. У разі серйозної травми не слід намагатися зупиняти кровотік самостійно, оскільки це може призвести до погіршення стану та загрози життю.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ