Ми у Facebook
18.07.2023, 09:00

Як обробляти плодові від хвороб та шкідників у липні?

Сьогодні розберемося від чого та кого потрібно захистити плодові дерева у липні!
Листові плямистості з'являються, коли дерево вражене грибком. Лікувати потрібно без зволікань. Не пізніше ніж за місяць до збирання врожаю обрізаємо всі уражені гілки і спалюємо їх. Здорові частини рослини обробляємо швидко (2 мл/10 л води). Якщо до збирання плодів залишилося менше місяця, все одно провадимо обробку, але плоди знищуємо.

Парша - це цятки, виразки та пустули на плодах і листі, викликані мікроскопічними патогенними грибами та бактеріями. Профілактика: 2 рази на місяць обприскуємо дерева часниковим настоєм із додаванням господарського мила. Якщо парша виявилося у розпал літа, видаляємо всі уражені частини, спалюємо їх та обприскуємо рослину препаратами Solfan PK або OptySil.

Плодова гнилизна - інфекційне захворювання, яке переносять по саду комахи, дощ та вітер. Виявляється тільки з появою плодів: на них утворюються білі нарости та коричневі кола. Щоб захворювання не поширювалося, потрібно прибирати та спалювати усі уражені плоди, а також обприскувати сад йодним розчином (10 мл/10 л води) або фітоспорином.

Кліщі (павутинний, галовий сливовий, червоний плодовий) ховаються з нижнього боку листа, тому періодично оглядайте листові пластини. Щоб позбутися шкідника, не пізніше ніж за місяць до збирання врожаю скористайтеся Фітовермом (3-4 мл/10 л води).

Плодожерка - підступна комаха, завдає шкоди не одноразово, тому всю падалицю потрібно регулярно прибирати. Також радимо встановити на стовбурах ловчі пояси та обробити сад Бітоксибацилін.

Попелиця не тільки псує зовнішній вигляд наших рослин, але й значно послаблює їх. У липні проти попелиці ми можемо використовувати лише біологічні та народні засоби. Але не варто забувати і про ручний збір та знищення шкідників.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ