Ми у Facebook
22.07.2023, 08:10

Хвороби смородини та способи боротьби з ними

Щоби вчасно зупинити хворобу, треба знати її в обличчя! Тому сьогодні ми розповімо про найпоширеніші хвороби смородини.
Зберігайте корисну статтю собі та діліться з друзями!

Антракноз - це невеликі червоні плями, які згодом темніють, роздмухуються і розширюються. Грибкове захворювання розвивається в опалому листі, тому восени ретельно вигрібаємо і спалюємо її. Для профілактики на початку весни обробляємо кущі 1%-ної бордоської рідини.

Іржа - це невеликі рудуваті плями, які з'являються на листі. Пізніше листя і ягоди починають опадати. Обробляємо кущі 1%-ним розчином бордоської рідини 3 рази: коли почне розпускатися листя, в момент формування бутонів і після цвітіння.

Септоріоз (біла плямистість) виникає при високій вологості, недостатній освітленості та загущених посадок. На листі з'являються невеликі коричневі плями, які потім світлішають у центрі, а з обох боків стають бурого кольору. Заражене листя та пагони видаляємо та спалюємо. Обробляємо 1%-ною бордоською рідиною.

Сіра гнилизна - коричневий наліт на листі, який потім засихає. Може вражати деревину. Обробляємо кущі Триходерміну (10 г/5 л води) або Ампеломіцину (0,5%) 3-5 разів за сезон з інтервалом у 7-10 днів.

Сферотека (американська борошниста роса) розвивається через високу вологість повітря та сухий грунт з надлишком азоту. Ознаки хвороби можна знайти вже у травні. Листя, стебла і плоди починають покриватися білим нальотом, а потім стають коричневими.
Уражені частини рослин потрібно видалити та спалити, а кущі обробити фунгіцидом. Для профілактики опудрюємо кущі деревною золою.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ