Ми у Facebook
01.11.2024, 14:00

1 листопада День народження міг святкувати Дмитро «Да Вінчі» Коцюбайло: згадуємо Героя

Фото: Окремий 108 батальйон Вовки Да Вінчі

Сьогодні, 1 листопада, своє 29-річчя міг би святкувати Дмитро «Да Вінчі» Коцюбайло - командир 1 ОШБ 67 ОМБр ДУК, який загинув у березні 2023 року за свободу та незалежність країни. Йому назавжди залишиться 27...
Дмитро Коцюбайло назавжди увійшов в історію як символ незламності українського духу. За 27 років життя Дмитро Коцюбайло, відомий як Да Вінчі, став культовим воїном і командиром у ЗСУ.

Народився Дмитро 1 листопада 1995 року в селі Задністрянське на Івано-Франківщині. З дитинства проявляв творчі здібності. Маючи талант художника, він обрав собі псевдонім “Да Вінчі”. Але його справжнє покликання було захищати свою країну.

Дмитро був активним учасником Революції Гідності та одним з перших добровольців, які стали на захист України у 2014 році. Свій військовий шлях він починав ще 18-річним бійцем 1 окремої штурмової роти Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». У 2014 році отримав важке поранення в Пісках Донецької области, після одужання повернувся на фронт. У 2016-му став командиром 1 ОШР ДУК «ПС».

30 листопада 2021 Дмитро Коцюбайло був відзначений званням Героя України за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Фото: Дмитро Коцюбайло у Facebook
Фото: Дмитро Коцюбайло у Facebook


А влітку 2022-го Да Вінчі ставши військовослужбовцем ЗСУ, отримав своє первинне звання — молодший лейтенант.

Російське вторгнення Дмитро Коцюбайло та його підрозділ зустріли на Донбасі. У середині лютого Да Вінчі з побратимами воювали поблизу Щастя, потім на Криворізькому напрямку, Харківщині, Луганщині та Донеччині.

Бойовий шлях Дмитра закінчився біля Бахмута 7 березня 2023 року. Командир 1 ОШБ 67 ОМБр ДУК Дмитро Коцюбайло загинув поблизу Бахмута. Біля нього розірвалася мінометна міна, один з уламків влучив у шию.

По дорозі до лікарні Краматорська Дмитра намагалися реанімувати. У шпиталі реанімацію продовжили, однак врятувати Да Вінчі не вдалося.

Вже 10 березня 2023 року на київському Майдані Незалежності зібралися тисячі військових та цивільних, які прийшли провести в останню путь лейтенанта, Героя України Дмитра Коцюбайла.

Фото з відкритих джерел<br />
Фото з відкритих джерел


До слова, Да Вінчі організовував найкращі безалкогольні заходи для військових. Багато людей з різних підрозділів брали участь у святкових обідах, де грали патріотичних пісень та спілкувались бойові побратими. На прикладі свого підрозділу, тоді вже командир, показував, як можна будувати комунікацію між військовими.

Своє кохання – Аліну, хлопець також знайшов на війні. Вона – парамедик, він – молодий командир, вони познайомилися в Авдіївці... Аліна Михайлова – політолог за освітою, з початку війни була волонтеркою Армії SOS. В Авдіївці займалася медичним пунктом, щоб її «правосєки» не хворіли. Перше побачення пари відбувалось під час сильних танкових боїв, і завершилось поїздкою на танку. Після 24 лютого 2022 року дівчина повернулася на фронт до свого підрозділу, мобілізувалась до ЗСУ. Керувала медичною службою спецпідрозділу «Вовки Да Вінчі».
Фото з відкритих джерел<br />
Фото з відкритих джерел


На честь дня народження Да Вінчі на Донеччині відбулося урочисте відкриття пам’ятної стели.

Встановлення цього меморіалу саме в цьому регіоні має глибоке символічне значення, адже саме тут Дмитро воював проти російського загарбника з 2014 року до 2023 року, пише Окремий 108 батальйон Вовки Да Вінчі.

Пам’ятну стелу створив український художник Олександр Ком’яхов. Він є автором візуальної айдентики батальйону «Вовки Да Вінчі», а також бойового шеврону підрозділу, який вручав бійцям Да Вінчі.

Фото: Окремий 108 батальйон Вовки Да Вінчі<br />
<br />
Фото: Окремий 108 батальйон Вовки Да Вінчі







На правах реклами