Ми у Facebook
23.07.2023, 15:11

Посадіть абрикоси так і врожай не забариться

Сьогодні поділимося маленькими секретами посадки абрикосів восени.
Для посадки вибираємо піднесену сонячну ділянку, захищену від протягів. Це може бути південний, південно-західний і навіть північний схили, де багато сонця.

Якщо схилу немає, його потрібно створити: засипати з грунту валуни чи горби.

Абрикос потребує легкого, проникного грунту з нейтральною або слаболужною реакцією. Він не може рости на важких ґрунтах, глинистих, з високими ґрунтовими водами.

Посадка на окультурених ґрунтах допоможе збільшити врожай у 2 рази!Тому при посадці робимо багатокомпонентний грунтозмішування: пісок, торф, перегній, червона глина в рівних частинах. Чим бідніший ґрунт на ділянці, тим більше потрібна яма з наповненням такою сумішшю, щоб у перші роки зростання коренева система отримувала гарне харчування.

Готуємо посадкову яму
Посадкова яма має бути глибокою (70-100 см) і досить просторою. Відстань між саджанцями – не менше 3-5 м.

Йому наполовину треба засипати дренажем (щебенем, піском). Наступним шаром має бути родюча земля з додаванням поживної суміші.

Правильно висаджуємо молоду рослину
У посадковій ямі з підготовленою землею робимо невелику ямку, в яку поміщаємо коріння саджанця. Заливаємо їх водою, щоб вся коренева система була намочена. У середину ями вбиваємо кілочків і прив'язуємо до нього саджанець. Засипаємо землею і злегка застосовуємо, щоб коренева шийка була на рівні грунту.

Якщо через кілька днів земля трохи осяде, то шийку треба присипати, вона завжди має бути на одному рівні із землею.

У жовтні-листопаді важливо побілити абрикоси
Білити потрібно не тільки штамб, а й скелетні гілки та молоді пагони.

У побілку додаємо мідний купорос: 2 ч. ложки кристалічного порошку розводимо в 1 л окропу, потім розводимо в розчині побілку.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ