Як медичний заклад Рівного долає виклики під час війни та стає прикладом для інших
- Перед тим, як перейти до реалій сьогодення, не можу не запитати вас, як людини з колосальним досвідом в галузі медицини, як вам вдається бути ефективною в дуже багатьох ланках медичної галузі?
- Скажу чесно, що я для себе давно зрозуміла, що я не хочу залишатися просто дільничим лікарем. Я постійно прагнула розвитку як медичного менеджера. Бачила в собі потенціал руху та розвитку далі. Тому мені було приємно працювати в управлінні охорони здоров’я, а потім очолити рідний тепер для мене Центр ПМСД «Ювілейний».
- З свого досвіду, як ви вважаєте, в управлінні оорони здоров’я обовязково мають працювати лікарі?
- Насправді - не принципово. Досвід Хмельницької області показував нам, що люина має мати мету, орієнтуватися в сучасних реаліях і тим самим може робити якісні покращення у цій галузі. Водночас те, що в мене є медична освіта дуже допомагає. Досвід за плечима не носити і усі знання, які я маю - користуюся ними зараз у медичному закладі.
- А тепер до ситуації, яку ми маємо нині. Як вам вдалося так гідно підготуватися та реагувати на всі виклики воєнного стану?
- Центр первинної медико-санітарної допомоги “Ювілейний” гідно прийняв нові виклики, нові завдання та нові випробування, які постали у 2023 році. А також від часу повномасштабного вторгнення у 2022. Щоденна наполеглива робота та ефективний менеджмент з командою професіоналів невпинно працює над покращенням якості надання первинної медичної допомоги, впровадженням та удосконаленням інформаційних технологій в закладі, забезпеченням безперервного навчання та розвитку працівників. Тим самим ми робимо все, що від нас залежить, щоб вивести наш заклад на якісно новий рівень медичного закладу.
- Як вам вдається витримувати конкуренцію поруч з приватними лікувальними закладами? Адже багато хто переходить до приватних медзакладів…
- Закономірно, що одна комунальна медицина не може існувати. Тому приватна медицина вона потрібна і вона працює. Але попри і ці виклики, ми активно працюємо, розиваємося і тримаємо конкуренцію. Кожен пацієнт може обрати закалад на свій розсуд. Нас обрали 70 000 населення. І це не тільки Рівне, а і села наближені до обласного центру.
- Ваша філософія така, що медичний заклад – це не тільки про медичну допомогу, а і про безпеку. Розкажіть про це детальніше.
- Так, спальні райони, які знаходяться поруч з нами приходять в наше сховище. Я з впевненістю можу сказати, що воно приведено до ладу. Тут можна безпечно себе почувати, можна отримати невідкладну допомогу для пацієнтів за потреби. Це було першочергове завдання для мене, як керівника. Не буду казати, яким сховище було до. Але зараз там сухо, тепло, проведений інтернет, діє медичний пункт, є кімната прийому їжі, генератор. Сумно, що ми основні акценти розвитку мусили зміни саме на безпекову складову. Але безпека теж пріоритет.
- Ваш центр є прикладом, адже у вас працюють унікальні спеціалісти, які готові ділитися власним досвідом. Чи проводили ви навчання для представників медзакладів інших міст?
- Протягом 2019-2023 років КНП ЦПМСД “Ювілейний” РМР став закладом, який невпинно розвивається та рухається вперед, активно навчається та організовує навчання не тільки для своїх медичних працівників, а й для працівників інших міських медичних закладів первинного рівня та представників лікувальних закладів з інших міст України. За цей період у нашому закладі підготовлені та активно працюють два сертифіковані тренери з mgGAP, тренер з ІСРС-2, регіональний тренер з вакцинації COVID-19, експерт із зовнішньої оцінки якості від USAID та АСМУ, три фасилітатори Груп рівних.
- Знаємо, що в період воєннного стану фінансування з бюджету не велике. Як залучаєте додаткові кошти для розвитку медзакладу?
- Наш КНП ЦПМСД “Ювілейний” РМР активно залучає додаткові джерела фінансування, бере участь у проєктах USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я” та Україно-швейцарському проєкті “Розвиток медичної освіти”, в яких гідно представляє свій заклад та місто Рівне.
- Всім відомо, що після війни і вже зараз багато людей, в тому числі військові, ВПО потребують психологічної допомоги. Що робите в цьому напрямку?
- Для якісного надання медичної допомоги у закладі запроваджено модель мультидисциплінарного підходу щодо надання медичних, соціальних та психологічних послуг вразливим групам населення, в т.ч. ВПО, досвідом якої заклад ділився у квітні 2023 р. з керівниками медичних закладів м. Тернопіль, м. Хмельницький, м. Чуднів та м. Фастів. Наш медзаклад один з перших закладів міста, який розпочав надавати допомогу населенню за пакетами медичних послуг з паліативної медичної допомоги, супроводу й лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні.
- Знаю про вашу унікальну методику, коли медичні сестри надають самостійно консультації. Як це відбувається?
- Заклад є єдиним в Рівненській області, в якому для збільшення доступності та покращення якості допомоги медичні сестри проводять самостійний прийом пацієнтів, на якому здійснюють профілактичні консультування та діагностичні обстеження з внесенням даних в електронну систему охорони здоров’я під особистими електронними ключами. Досвід впровадження сучасних моделей надання медичної допомоги заклад був запрошений представляти у Міністерстві охорони здоров’я України та Національній службі здоров’я України.
- Зрозуміло, що виклики є і вони будуть. Але думаю, що ви точно впораєтеся!
- Наша первинка першою вступила в реформу галузі охорони здоров’я і продовжує долати виклики – чи це пандемія, чи війна. Зараз нас очікує новий виклик: психологічно травмоване війною суспільство потребує правильної трансформації, супроводу та лікування вразливих категорій населення. І знову першими приймають цей виклик медики первинної ланки. Всім медичним працівникам напередодні професійного свята – сил, витримки та здоров’я здолати все, що попереду.
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів"
Вікторія Покоєвчук, Рівне, рівняни, Покоєвчук, / ювілейний, Рівне, новини Рівного
Привітання з Днем ангела Катерини: листівки, побажання, віршовані вітання
Сьогодні, 24 листопада, ми вітаємо всіх Катерин із Днем ангела! Нехай цей день буде особливим і подарує багато радості.
переглядів: 2052
24 листопада - Великомучениці Катерини: традиції, заборони, прикмети свята
24 листопада – особлива дата для християн, адже цього дня вшановується пам'ять святої великомучениці Катерини
переглядів: 114
Чотирилапі герої: службові собаки СБУ Рем і Фінч отримали нагороди за захист України
Собаки Рем і Фінч, які служать у складі Служби безпеки України, були відзначені Кінологічною спілкою України на церемонії «Чотирилапі захисники». Вони разом зі своїми наставниками отримали нагороди за вагомий внесок у безпеку держави.
переглядів: 250
Рівненщина простилася із полеглим Героєм
На Рівненщині віддали останню шану воїну Олександру Боярчуку із Городоцької громади.
переглядів: 307
"Нам винятково важливо пам’ятати цю страшну сторінку нашої історії", - ПЦУ
Сьогодні, 23 листопада, День пам'яті жертв голодоморів.
переглядів: 276