Медовий, Яблучний, Горіховий: коли відзначають Спаси 2023
У народі кажуть: "Прийшов Спас - тримай рукавички про запас". В цей час добігає кінця збір врожаю і закінчується літо. A кошики із зібраним урожаєм прийнято нести до церкви.
Медовий Спас- перший з трьох Спасів. Щороку його відзначають 14 серпня. Своєю назвою свято зобов'язане пасічникам, які в цей час зазвичай викачують мед. Одна з головних традицій дня - освятити мед вранці в церкві, і тільки після цього його можна їсти.
Медовий Спас також називають ще Спас на воді - в цей день відзначається Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього. За повір'ям, коли в Константинополі сталася страшна епідемія, то священики освятили водойми частинкою Хреста, на якому був розп'ятий Господь. Хвороба пішла, а люди стали вважати воду цілющою. Так з'явилася ще одна традиція - зануритися у водойму, щоб змити хвороби і гріхи.
Є ще одна назва у Медового Спаса - Маковій або Маковий Спас. У цей день згадують сімох братів-мучеників Маккавеїв та їхню матір Соломію. Тому разом з медом у церкві також освячують макові голівки та польові квіти, які збирають у букети. Ці букети потім ставлять в домі як оберіг.
В цей же день, 14 серпня, починається Успенський піст - заборонено їсти м'ясо, вживати алкоголь.
Яблучний Спас православні відзначають щорічно 19 серпня. В цей же день - свято Преображення Господнє, одне з 12 головних церковних свят.
Євангеліє оповідає про події на горі Фавор, на вершину якої Ісус повів своїх учнів. Там під час молитви Спаситель перетворився перед учнями, щоб показати їм небесну духовну славу, яка послідує за тимчасовими стражданнями.
На Яблучний Спас у храмі освячують яблука та інші плоди, цілющі трави. Таким чином праця людей, вкладена у врожай, наповнюється Божою благодаттю. Також на свято готують різні страви з яблук - печуть пироги, варять варення. За повір'ям, до цього свята яблука їсти не можна. Частування роздають близьким і нужденним.
Горіховий Спас - третій Спас відзначають щорічно 29 серпня. У цього свята також є кілька назв, одна з них - Спас Нерукотворний.
За Біблією якось прокинувшись, Ісус вмився і витер обличчя рушником - на ньому з'явився лик, з якого потім писали перші ікони Спаса Нерукотворного. Саме Нерукотворний Образ Христа є символом цього дня.
Назву Горіховий Спас пов'язують з традиційним часом збору горіхів - їх також несуть до церкви для освячення. Є ще одна назва свята - Хлібний Спас. На полях у цей час збирають пшеницю і жито, а на свято печуть хліб з нового врожаю і готують горіхову випічку.
свято, Спас, свято в Україні, церковне свято, Яблучний спас, Медовий Спас, горіховий Спас
У WhatsApp з’явиться нова корисна функція: Як підключити
Незабаром користувачі месенджера WhatsApp зможуть перетворювати голосові повідомлення на текстові без жодних додаткових витрат. Увімкнути нову функцію можна буде через налаштування бесід. Про це повідомляється в офіційному блозі компанії.
переглядів: 171
Як розпочати службу у відомому батальйоні "Вовки Да Вінчі"
Для цього достатньо просто зателефонувати за вказаним нижче номером телефону.
переглядів: 169
Шахраї використовують штучний інтелект: як не стати жертвою?
Сучасні шахраї дедалі частіше звертаються до новітніх технологій, щоб обманювати людей. Одним із останніх методів є використання штучного інтелекту для створення аудіо та відео, які імітують голос та зовнішність реальних людей.
переглядів: 186
Завтра на Рівненщині діятиме дві черги відключення електроенергії
Оприлюднили графік погодинних відключень електроенергії на Рівненщині у понеділок, 25 листопада.
переглядів: 167
З нового року "швидка" везтиме пацієнти туди, де їм допоможуть краще
З 2025 року система екстреної медичної допомоги в Україні зазнає суттєвих змін. Кабінет Міністрів України затвердив новий Порядок функціонування госпітальних округів, який передбачає кардинальний перегляд маршрутів транспортування пацієнтів.
переглядів: 196