Ми у Facebook
19.08.2023, 13:17

Що робити з освяченим фруктами на Спаса?

19 серпня, на Преображення Господнє православні християни йдуть до храмів освячувати фрукти. Саме в цей сам дозрівають перші плоди. До кошиків кладуть яблука, груші, сливи та всі інші фрукти, які на той час дозріли.

Як належить ставитися до освячених фруктів, як їх їсти? Розповів настоятель Катерининського храму в Чернігові отець Роман.

Освячені речі – благословенні. Тож до кожної освяченої речі ми ставимося з повагою. Зараз багато людей живуть у багатоповерхівках і не мають можливості з шаною поставитися до залишків освяченого плоду. Зазвичай те, що залишається від освячених речей, закопували в місце, де ніхто не ходить, чи кидали у воду. Залишки освячених речей мають духовну цінність, бо вони наповнені силою благодаті Пресвятого Духа.

Тож якщо наразі немає можливості закопати ці залишки, можна їх гарненько запакувати і принагідно сховати в такому місці, де ніхто не топчеться.

У сміттєвий контейнер краще не викидати?

Так. Краще прикопати під квіточку. У сміття викидають непотріб, який не освячений і не наповнений благодаттю. Ми думаємо, що освячена лише та частина плода, яку з’їли, а насправді, якщо річ освячена, то повністю.

Освячені плоди треба споживати із богоговінням, бо вони несуть у собі благодать Святого Духа. Через них наповнюємося святою благодаттю, щоб відчути силу Божу в собі.





На правах реклами