15.09.2023, 21:29

На Волині з військового взяти сімсот гривень за нібито безкоштовну довідку

Військовослужбовець із Волинської області збирався їхати на фронт і мав отримати сертифікат від психіатра. Чоловіку довелося заплатити за нібито безплатну довідку більше пів сотні гривень.
Військовослужбовця обурило, що, окрім дорогої амуніції, бійцям доводиться платити ще й за папірець, який за законом видається безкоштовно.

Випадок трапився у медзакладі у Липинах Луцького району. Про це  розповів його побратим Олександр приватному листуванні місцевому телеканалу «Конкурент TV».

«Скажіть, будь ласка, так має бути? У Володимирі військовим взяти сертифікат в психіатричній лікарні безкоштовно. А в Липинах з військового, який в той самий день їхав на схід, просто здерли 700 гривень. Амуніцію за 100 тисяч купи, на війну їдь та ще й заплати лікарні 700 гривень за кусок паперу», - йдеться в дописі.

Журналісти телеканалу «Конкурент TV» попросили прокоментувати скандальний випадок у керівництва обласної психіатричної лікарні.

«Це є платна послуга. Ніде не оговорено, що для військовослужбовців вона безкоштовна. На жаль, Національна служба здоров'я медичні огляди не оплачує взагалі. Тариф на цю послугу був затверджений обласною радою. Дороговартісні обстеження йдуть в цій сумі. Довідка видається на основі огляду, який включає все лабораторні обстеження крові, сечі, на вміст наркотиків. Ці обстеження досить дороговартісні. Вони проводяться для того, щоб певні категорії осіб не допустити до роботи чи служби, які мають певні ризики», - говорить т.в.о директора Волинської обласної психіатричної лікарні №1 міста Луцька Сергій Дудка.

Медики стверджує, що  у психіатричній лікарні всі обстеження для утримання сертифіката про проходження огляду коштують 630 гривень.

Крім того, Сергій Дудка наголошує, що керівництво лікарні не отримувало жодного звернення зі скаргою з цього приводу. Каже, що безплатно такий сертифікат військові можуть утримати для іншої справи.

«Під час війни було оговорено для видачі сертифікатів на отримання дозволу користування зброєю. По користуванню зброї довідки видавали безкоштовно. Але, якщо саме на цей вид діяльності, на жаль, у нас пільг ніяких не передбачено», - додав чоловік.

Сергій Дудка також зазначив, що самостійний медзаклад не може вирішувати, безплатно обслуговувати військового чи ні, адже за таке загрожує кримінал. 

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна

УкрнетвудАктуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ