Ми у Facebook
22.09.2023, 08:11

Які добрива потрібно вносити восени?

Дуже важливо восени внести правильні підживлення, щоб допомогти рослинам упоратися з несприятливими погодними умовами.
Сьогодні розповімо, які краще використовувати добрива для цього:
Важливо запам'ятати, що найнеобхідніше для рослин у цей період – фосфор та калій!

Ягідні чагарники підгодовуємо суперфосфатом (1-2 ст.л. під один кущ). Добриво розсипаємо по всьому прутовому колу і зашпаровуємо на глибину 7-10 см.
Разом з органічними добривами можна закласти і мінеральні, наприклад, перегній (8-15 кг) та сульфат калію (40 г).

Плодові дерева будуть раді, якщо ви внесете подвійний суперфосфат (30 г на 1 кв.м пріствольного кола), сірчанокислий калій (30 г на 1 кв.м) або розчинений у воді монофосфат калію (10-15 г на 10 л води з розрахунку 10 л розчину на 1 кв.
З органічних добрив можна використовувати перегній (30 кг для дерев до 8 років, близько 50 кг - для дорослих дерев).

Хвойним рослинам будуть потрібні спеціалізовані промислові осінні добрива (Флоровіт, Фертика для хвойних). Розсипаємо гранули навколо рослин (5 г на 1 м висоти дерева чи чагарника).
Також можна просто замульчувати пристовбурні кола корою хвойних порід, яка удобрить і підкислить ґрунт, а також забезпечить додатковий захист коріння.

Садову суницю підгодовуємо сумішшю нітрофоски (2 ст.л.) та калійної солі (20 г), розведеної в 10 л води. На один кущ витрачаємо трохи більше 1 л.
З органічних добрив можна внести коров'як, розведений водою 1:10, або гноївку, розведену у співвідношенні 1:10 і залишену наполягати протягом 2 днів. На один кущ витрачаємо трохи більше 1 л добрива.

На правах реклами