Ми у Facebook
29.09.2023, 11:15

«Наш спільний біль»: Сьогодні, 29 вересня, Україна вшановує жертв Бабиного Яру

82 роки тому, у Бабиному Яру в Києві 29 вересня 1941 року розстріляли 22 тис. євреїв.
Під час Другої світової війни 19 вересня 1941-го німецькі війська увійшли до Києва. За кілька днів радянські диверсанти підірвали основні будівлі на Хрещатику.

Окупанти використали це як привід для знищення євреїв міста.

26 вересня 1941-го окупаційна влада влаштувала нараду, розглянувши заходи з "остаточного розв'язання" єврейського питання. Визначили місце знищення євреїв - Бабин Яр. Його території вистачило б для десятків тисяч трупів, адже він завдовжки 2,5 км і завглибшки до 50 м.

«Наш спільний біль»: до 80 роковин початку розстрілів у Бабиному Яру

Призначили розстрільну команду, окреслили район, який оточить поліція. Визначили кількість киян для сортування речей, грошей, коштовностей, вилучених у жертв перед смертю.

За нацистською ідеологією цей народ був "меньшовартісним" і загрожував "німецькій расовій спільноті". 28 вересня в Києві розповсюдили наказ, щоб вони зібралися наступного дня на розі вулиць Дегтярівської та Мельникова. Ніби для евакуації.

Вранці прийшли десятки тисяч людей. Їх відправляли до Братського кладовища - нині територія телевежі. Відбирали гроші, коштовності, документи, верхній одяг. Вели до півторакілометрового яру, роздягали до гола й убивали пострілами в потилицю.

Убили не всіх. Частину загнали на ніч у гаражі. Розстріляли 30 вересня.

Німецькі сапери підірвали схили, щоб засипати тіла. Потім пригнали полонених, які розгортали кучугури.

У Бабиному Яру протягом 29-30 вересня 1941-го знищили 33 771 людину. Із середини жовтня того року нацисти почали спеціальні акції, під час яких розстрілювали комуністів-підпільників, ромів, душевнохворих, заручників, моряків Дніпровської флотилії, членів Організації українських націоналістів. Всього за роки війни у Бабиному Яру вбили до 100 тис. людей.

Вічна пам’ять жертвам трагедії Бабиного Яру.








На правах реклами