Кращий час посадки озимого часнику: посадіть його в цей час і навесні ви отримаєте великі цибулини часнику
Коли садити озимий часник?
Кращий час для посадки озимого часнику - рубіж жовтня і листопада. Не зволікайте з цим моментом, щоб не піддати свої свіжі зуби заморожуванню. Незалежно від сорту часнику, ця дата буде оптимальною для того, щоб зубки правильно вкоренилися.
Грунт повинна бути ще відносно теплою і не надто вологою - найкращим субстратом для осіннього часнику є перегній, родючий грунт. У кислих і непроникних умовах він не утворює великих головок. Посадка часнику восени є популярною практикою серед городників, як і багатьох цибулинних овочів і квітів.
Як садити часник під зиму?
Посаджений восени часник викопують тільки в першій половині весни або пізніше, тому йому необхідно забезпечити відповідні грунтові умови . Після висадки гвоздики в грунт грядки бажано засипати компостом або гноєм. Це не тільки підживить грунт, але і захистить часник від низьких температур.
Вставте зубчики в шкаралупі вертикально в землю на глибину приблизно 6 см і на відстані приблизно 10 см одна від одної. Щоб часник не промерз, його потрібно ретельно засипати великим шаром землі . Завжди садіть зубчики п’ятою вниз. Зубки озимого часнику мають більше часу для розвитку, тому озимий часник дає більші головки і дозріває раніше, ніж ярий .
Чим приправити часник перед посадкою?
Догляд за озимим часником передбачає не тільки правильну підготовку землі і вибір оптимального терміну посадки, а й відповідні дії безпосередньо перед посадкою. Щоб утворилися великі головки і зубки добре перезимували в землі , їх варто замочити в розчині фунгіцидних препаратів.
Досить приблизно півгодини замочування, потім відразу висадіть зубчики в землю і засипте землею. Перед посадкою варто перекопати грунт і змішати її з компостом.
Чи потрібно поливати озимий часник після посадки?
Відразу після посадки часнику можна лише злегка присипати ґрунт зверху, наприклад, з пульверизатора. Осінь – пора сильних опадів , тому додатково поливати грядки не потрібно. Причому краще, якщо в період укорінення зубчиків грунт не буде занадто вологою.
Регулярний полив починайте тільки навесні, коли на вулиці підніметься температура і зникне ризик заморозків . Завдяки цьому будуть формуватися великі головки і ви будете насолоджуватися рясними врожаями.
Масниця, поминальна субота та інші пам'ятні дати: церковний календар на лютий 2025
М'ясопусна субота буде в другій половині місяця, опісля настане Масниця, а потому й Великий піст розпочнеться. Церковний календар нагадає про важливі дати.
переглядів: 212
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
В лютому 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 530
Бронь на 100%: які категорії додали до переліку захищених від мобілізації
Зміни до бронювання під час дії воєнного стану було запроваджено постановою уряду № 36 від 14.01.2025 р. Таким чином, серед числа працівників, яких бронюють на 100% включили, медиків та прокурорів САП.
переглядів: 236
Повторне проходження ВЛК "обмежено придатними": коли крайній термін
Новим крайнім терміном повторного проходження військово-лікарської комісії обмежено придатними до військової служби громадянами України пропонується встановити 5 червня 2025 року.
переглядів: 232
Тимко III віщує ранню весну у 2025 році
Незважаючи на складні часи, традиція святкування Дня бабака на Харківщині продовжується. Хоч цього року через безпекову ситуацію віщування Тимка III відбувалося дистанційно, але наш знаменитий бабак все одно поділився прогнозом.
переглядів: 256