Календар садово-городніх робіт на листопад
Підготовка ґрунту для весняної розсади. Зазвичай земляні суміші потрібно робити безпосередньо перед висіванням насіння або пікіруванням рослин, але окремі компоненти краще заготовити з осені. Розфасувати в поліетиленові мішки та зберігати до весни. Отже, потрібно заготовити такі компоненти: річковий пісок, родючий грунт, дерновий грунт, торф, тирса. Якщо таких немає, тоді саме час їх розпочати робити. Для цього потрібно змішати тирсу з азотним добривом і дати настоятися кілька місяців. Цей та інші способи використання тирси на дачі можна прочитати в цій статті.
Підготувати високі грядки для ранньої посадки навесні. У них чудово приживаються рослини та дають гарний урожай.
Підзимовий посів овочів. Наприкінці місяця, коли морози починають стабільно триматися, можна розпочинати посів підзимових овочів: моркви, буряків, редиски, салатів, петрушки, кропу та інших культур. Якщо листопад відносно теплий, то краще зачекати на початок грудня. А в листопаді, хто не встиг набрати землі для засипання борозенок після сіяння насіння, потрібно якраз запастися ґрунтом.
Підзимовий посів лікарських трав. Восени можна сіяти такі рослини: низку, любисток, валеріану, ромашку, подорожник, левзею, звіробій, вербену. Принцип висівання такий самий, як і для підзимового посіву городніх культур.
Фермер з Рівненщини отримав грант на створення обліпихового екосаду
Роботи у саду
Заготівля живців для весняного щеплення. Зараз найкращі умови, перед сильними морозами. Вибирати гілочки краще з південного боку. Нарізані живці скласти у невеликі купки, обмазати садовим варом, прив'язати написи та віднести до підвалу на зберігання. Їх потрібно поставити вертикально у вологий пісок або тирсу, дотримуватися температурного режиму в підвалі від +2 до 6°С. Постійно стежити за вологістю субстрату.
Посадка деяких лікарських чагарників: шипшини, калини, горобини, глоду. Вони добре приживаються і стійкі до холодів. Для цього треба викопати яму близько півметра, внести органічні добрива, висадити рослину, присипати землею, полити, утрамбувати землю і мульчувати зверху.
Збір врожаю з калини, горобини та глоду. Якщо такі рослини вже ростуть у саду, тоді після заморозків добре збирати ягоди з них. Вони набирають свій смак та корисні властивості.
Розкласти в спеціальні тунелі отруту для мишей. Закутати стовбури молодих дерев від гризунів. А також, утеплити на зиму молоді живці, щеплені цього року.
Кращий час посадки озимого часнику: посадіть його в цей час і навесні ви отримаєте великі цибулини часнику
Прибрати все сміття та листя, щоб не заводилися миші.
Виготовлення годівниць для птахів. Їх можна виготовити кілька штук і розвісити одразу ж у саду на деревах. Головне не забувати, що важливою є не краса і вишуканість годівниці, а постійне її поповнення кормом. І тоді, птахи навесні віддячать щедрим дачникам, не даючи шансів гусеницям зіпсувати врожай.
Роботи у квітнику
Підзимовий посів зимостійких квітів: дельфініум, космея, маки, ешшольція, люпин, волошка синя, диморфотека, водозбір, рудбекія, астра альпійська, скабіозу.
Обрізання пізньоквітучих багаторічників.
Забрати на зберігання вазони: вимити, просушити і скласти до весни.
Підготовка інвентарю для зберігання
Очистити від землі та бруду всі городні інструменти.
Все що має бути гострим – ув'язнити.
Сухі металеві частини інвентарю (лопати, мотики та інші) змастити протикорозійним засобом, наприклад машинним малом.
Скласти все у сухому приміщенні.
Всі шнури, подовжувачі, кабелі від механізмів, перевірити на предмет цілісності ізоляції.
Усі петлі та замки на дверях, хвіртках, воротах – змастити.
листопад, город, сад, поради, роботи в городі, роботи в саду, місячний посівний календар, календар городніх робіт
Пряме сполучення Рівного з Коломиєю: Що відомо про нові маршрути Укрзалізниці
6 лютого "Укрзалізниця" запускає нові зручні нічні сполучення Закарпаття та Прикарпаття зі Львовом, Києвом та Рівним.
переглядів: 182
Що приготувати на вечерю: корисні страви, які сподобаються всім
Вечеря — це не лише завершення робочого дня, а й можливість насолодитися здоровою їжею. Нижче наведені кілька простих та корисних рецептів, які допоможуть вам приготувати смачну вечерю без зайвого клопоту.
переглядів: 164
В Україні заборонили низку сайтів з піратськими фільмами: повний перелік
Національна рада збільшила список вебсайтів, що використовуються для надання доступу до медіасервісів Baskino, Filmix і HD REZKA.
переглядів: 161
На Рівненщині ВПО можуть отримати субсидію: як оформити
З 29 січня внутрішньо переміщені особи зможуть подавати заявки на отримання субсидії для оплати оренди житла.
переглядів: 159
Незвичайний рецепт млинців: створюйте шедевр прямо на пательні
Цей оригінальний спосіб приготування млинців дозволяє одразу на пательні формувати страву, додаючи улюблені інгредієнти.
переглядів: 212