У Рівному стартував конкурс, який об’єднує усю Україну
«Крок за кроком рухаємось до того, щоб конкурс "Я - журналіст!" став не лише всеукраїнським, а й всенародним», - наголошує засновник конкурсу.
З’явився творчий конкурс 14 років тому. І швидко отримав популярність серед молоді. Минулоріч брали участь 808 учасників з усієї України і аж 13 країн світу – найбільше за всі роки.

«На нагородження до Києва, в Національну спілку журналістів на Хрещатик, приїхало 80 людей — від Дружківки до Ужгорода. Дехто стояв у залі дві години — яблуку не було де впасти! В останні дні перед нагородженням я думав (зізнаюсь!) як ще відмовити людей, щоб не їхали — бачив, що зал тріщить по швах. А люди — спраглі спілкування, спраглі офлайну!
Діти отримують стимул розвиватися, бачать, що їхня розумова праця потрібна. Виписуються, виливають на екран те, що у них на душі. У дітей війни 2023 року. А вчителі отримують ще один стимул до роботи. Торік я вперше вручав їм медалі — найактивнішим, постійним наставникам наших переможців. З деякими співпрацюємо ще з 2011 року! Цього року теж будуть медалі. І нові імена зіркових педагогів прозвучать гордо на всю Україну.
Потім була ще одна подія — у Рівному. В головній залі області — на шостому поверсі облдержадміністрації. Сто людей у залі, три телеканали. Особисто очільник області Віталій Коваль з двома заступниками, керівниками департаментів і управлінь прийшов на нагородження і відзначив від себе Галину Занозовську, ученицю Тинненського ліцею, тато якої загинув, захищаючи Україну.
Спеціальну подію для Рівненщини я провів уперше, і була причина — моя рідна область дала найбільше учасників конкурсу за всі роки і найбільше серед усіх областей — 127! І підтримку очільника області маємо й на цей рік. І сподіваємося перевершити рекорд.
Не заради гучних цифр. А задля можливостей для розвитку дітей. Підтримки вчителів. Наповнення інформаційного простору якісним контентом про головне», - розповідає Віталій ГОЛУБЄВ.

Від першого дня конкурс має соціальне спрямування, участь у ньому безкоштовна, а всі задачі щодо фінансування та нагородження вирішує засновник:

"Час від часу вдається залучати допомогу меценатів. Зокрема, у 2022/23 навчальному році з призами допомогли Національна спілка журналістів та Академія української преси, а також декілька видавництв", - розповідає Віталій ГОЛУБЄВ.
Віталій розповідає, що з кожним роком фінансувати конкурс стає все складніше:
«Та Бог не дає непосильних завдань. Дружина з донечками вже звикли, що в крайній місяць перед нагородженням квартира перетворюється на склад. А витрати, на які розраховуєш на початку, реальність множить на два. Хоча б тому, що рука не піднімається, совість не дозволяє не відзначити ще ту дитину, ще ту… В кого тато загинув, у кого дядько в полоні, у когось дідуся просто біля хати розстріляли. За кожною роботою — дитина, драма, доля. За кожною — людина. За кожною — Україна», - розповідає Віталій.
Сьогодні підтримати конкурс можуть усі охочі, переказавши кошти на монобанку або за номером карти 5375 4112 1006 9972.

Цьогорічна тема конкурсу «Я – журналіст!» — «Нація переможців: розповідаю світові про перемоги українців». Учасники можуть писати не лише про перемоги українців на фронті, а й у різних сферах діяльності в тилу.
«Тема про перемоги — в різних сферах, на різних рівнях — це фокусування на позитиві, яке потрібне для збереження стійкості. Але не на вигаданому позитиві, а на реальному, який варто помічати, фіксувати, поширювати. Щоб вистояти. Бо сьогодні кожному потрібна персональна інформаційна стійкість», - говорить Віталій ГОЛУБЄВ.
Можуть подавати роботи починаючи з 5 класу школи. У 2023 році буде дві вікові категорії: молодша (5-7 класи) та старша (8-11 + коледжі та училища). Також уже є можливість представляти роботи англійською (із дослівним перекладом українською мовою).

Цього року запроваджена і спеціальна тема конкурсу в межах загальної, - "Надійний тил". У цій номінації варто розповідати про позитивні приклади діяльності соціально відповідального бізнесу.
Допускаються не лише текстові твори, а й фото і відео матеріали.
Підсумки і нагородження переможців — у квітні 2024 року.
Більше про умови конкурсу – за посиланням https://bit.ly/40eU7ma.

На Острожчини відкрили меморіальну дошку загиблому Герою

У Хорівському ліцеї відбулася зворушлива та водночас знакова подія — урочисте відкриття меморіальної дошки на честь випускника закладу, захисника України Максима Кольцова, який героїчно загинув, боронячи рідну землю.
переглядів: 124
Рівненські ветерани повернулися з Франківська з медалями

Ветерани з Рівного вкотре довели, що сила духу і цілеспрямованість не мають меж. Дві команди з Рівненщини — «Стронг Ветеран Рівне» та «Неможливого не буває» — гідно представили область на змаганнях «Звитяга Нескорених», що відбулися в Івано-Франківську.
переглядів: 232
Уже легендарні рівненські писанки готують до зустрічі із рівнянами

Яскраві та оригінальні великі писанки, які щороку красуються на вулицях Рівного, уже почали готувати до виходу в люди.
переглядів: 452
Вербна неділя: яке значення цього свята

Саме сьогодні вшановують євангельську подію, про яку провістив пророк Захарія за пів тисячоліття до Різдва Христового. «Не бійся, дочко Сионська! Ось Цар твій гряде, сидячи на молодому ослі» (Ін. 12:15)
переглядів: 372
Захисниця з Рівненщини прагне після війни шукати зниклих безвісті

Молодший сержант Анастасія Шевчук, позивний «Відьмочка», – начальниця їдальні 60 батальйону 104-ї окремої бригади. У мирному житті – перукарка-модельєрка, сьогодні – військовослужбовиця, що стоїть на передовій тилової підтримки наших захисників.
переглядів: 403